Co jsou čípky vitaminu e?

Čípky vitaminu E jsou přípravky, které obsahují vitamín E a jsou navrženy tak, aby byly vloženy do konečníku nebo pochvy k léčbě suchosti nebo mírného podráždění. Před použitím této metody léčby by měl být konzultován lékař, protože vitamín E by mohl negativně ovlivňovat některé léky. Hnačka, nevolnost a bolesti hlavy jsou častými příznaky použití těchto čípků, ačkoli tyto příznaky obvykle zmizí nebo zmizí po několika dnech zahájení léčby. Jakékoli otázky nebo obavy ohledně vhodného používání čípků s vitamínem E v individuální situaci by měly být projednány u lékaře nebo jiného lékaře.

Rektální supozitory vitaminu E se někdy používají k léčbě stavů, jako jsou hemoroidy nebo anální trhliny. Vitamin E je již dlouho známý pro své léčebné výhody pokožky a může pomoci zmírnit veškeré nepohodlí spojené s těmito stavy. Ženy, které prošly menopauzou a mají problémy s vaginální suchostí, mohou mít prospěch z použití vaginálních čípků.

Nevolnost a průjem jsou běžně hlášenými příznaky u lidí, kteří tyto čípky používají poprvé. Tyto příznaky jsou obvykle mírné a po několika dnech mají tendenci odejít, když se tělo přizpůsobí zavedení léků. Přetrvávající nevolnost může být někdy léčena přípravky, které jsou dostupné bez lékařského předpisu, ačkoliv těžká nevolnost nebo průjem by měla být oznámena lékaři k dalšímu lékařskému vyšetření.

Při použití tohoto přípravku byly příležitostně hlášeny rozmazané vidění nebo mírné bolesti hlavy. Rozmazané vidění obvykle nastává při pohledu na něco velmi blízko nebo velmi daleko v dálce. Stejně jako u jiných možných příznaků tohoto léku, tyto nežádoucí účinky obvykle vyřeší po několika dnech. Pokud přetrvávají nebo se stávají závažnými, je třeba léčbu přerušit a poraďte se s lékařem.

Mírná kožní vyrážka, která se objeví po použití těchto čípků, se obvykle neobává, přestože by měly být pečlivě sledovány všechny další příznaky. Alergie nebo přecitlivělost na vitamin E je vzácná, ale může způsobit potenciálně život ohrožující komplikace. Pokud se objeví otoky nebo kopřivka nebo je pro dýchání obtížné dýchat, je nutná nutná lékařská pomoc. Anafylaxe je neobvyklý, přesto závažný typ alergické reakce, která se může během několika minut oslabit, pokud nebude léčena okamžitě. V případě pochybností by se osoba měla vždy poradit s lékařem ohledně případných vedlejších účinků použití čípků vitamínu E.