Jaké jsou vedlejší účinky hořčíku?

Některé z nežádoucích účinků hořčíku zahrnují nízký krevní tlak, průjem a dýchací potíže. Existují také některé vedlejší účinky, které mohou působit na nervový systém a mozek. Nežádoucí účinky jsou obvykle přítomny pouze tehdy, když člověk užívá více hořčíku, než je potřeba. Je také pravděpodobné, že osoba se setká s jinými typy problémů, jestliže se nedostane k hořčíku. Tento prvek je nezbytný pro přežití člověka, ale příliš nebo jen málo z něj obvykle způsobí více škody než dobro.

Hořčík slouží mnoha důležitým účelům uvnitř těla, včetně udržení stabilního krevního tlaku a srdečního tepu. Většina lidí dostává dost denně, protože je přítomna v mnoha různých potravinách, včetně čaje, kakaa a většiny tmavě zelené zeleniny. Doplňky jsou příležitostně potřeba pro lidi, kteří mají nedostatek hořčíku, a obvykle nepůsobí žádné problémy, pokud jsou užívány podle pokynů. Jakékoliv množství nad 350 mg hořčíku v doplňkové formě je považováno za příliš mnoho, ale osoba by měla mluvit se svým lékařem, aby se ujistil o množství, které potřebuje. Pokud se užívá příliš mnoho, může se u člověka objevit vedlejší účinky hořčíku.

Příliš mnoho hořčíku může mít negativní dopad na srdce, což způsobuje nízký krevní tlak a nepravidelný srdeční tep. Nepravidelný srdeční rytmus by mohl být nezvratným problémem, pokud člověk přijal dávku hodně vyšší než doporučené dávkování a může způsobit smrt. Navíc osoba, která nemá dostatečné množství hořčíku v jejím systému, může také zaznamenat nepravidelný srdeční tep. Gastrointestinální potíže jsou další časté nežádoucí účinky hořčíku a mohou zahrnovat nevolnost, průjem a zvracení, pokud člověk užívá příliš mnoho. Tyto problémy mají také tendenci vyvstat, pokud je člověk nedostatkem hořčíku.

Další komplikace vyplývající z příliš velkého množství hořčíku zahrnují respirační potíže, záchvaty a náhlé změny v osobnosti člověka. Doplňky s hořčíkem mohou být užitečné pro osoby, které trpí ADHD (porucha poruchy pozornosti a hyperaktivita) a roztroušená skleróza. Většina antikoncepčních přípravků obsahuje mnoho hořčíku. Skutečnost, že antacidy obsahují hořčík a jsou často zneužívány mnoha lidmi, může být obava. Lidé, kteří užívají antacida více než několikrát denně pravidelně, možná budou muset buď snížit množství, které užívají, nebo navštívit svého lékaře, aby zjistili, zda existuje závažný problém vyžadující nadměrné užívání antacid. Nadužívání antacíd, laxativ a dalších podobných přípravků může být jednou z hlavních příčin předávkování hořčíkem.