Jaké jsou příznaky alergické reakce na chlór?

Existuje mnoho látek, které lidem vyvolávají alergickou reakci. Chlor je látka, kterou je mnoho lidí citlivá, ale nevědí, dokud nenastane reakce. Příznaky alergické reakce na chlór zahrnují podráždění očí, kašel a kýchání po expozici. Chlorová alergie může také způsobit vyčerpaný nos, potíže s dýcháním a suchou pokožku. V některých případech může citlivost na chlór vést ke vzniku vyrážky.

Chlór je chemická látka používaná k ošetření bazénu a pitné vody. To lze nalézt také v mnoha domácích chemikáliích, jako jsou čisticí prostředky a bělidlo chloru. Většina lidí pociťuje podráždění očí při delším vystavení chlorované vodě, zejména při koupání v bazénu.

Vystavení chlóru způsobuje reakci, když tělo zjistí, že chlór je hrozbou. Histaminy jsou vytvořeny pro zablokování chloru, což způsobuje příznaky. Alergická reakce na chlór je klasifikována jako alergie typu 4.

Všechny alergie a citlivost jsou zařazeny do jedné ze čtyř alergických skupin. Alergie typu 4 je zpožděná alergie. To znamená, že v okamžiku expozice nedochází k alergické reakci na chlór. Příznaky se objeví hodiny po kontaktu. Alergická reakce nastává v důsledku buněčné aktivity, která trvá určitou dobu.

Dráždění očí je jedním z nejčastějších příznaků reakce na chlór. Ačkoli to může být známka alergie na chlor, podráždění očí může také dojít u lidí s lehkou citlivostí nebo lidí bez jakékoliv citlivosti vůbec. Chlór je chemická látka dobře známá pro své dráždivé schopnosti. Důsledné zarudnutí, svědění a otok jsou příznaky alergie nejen citlivosti.

Kašel a kýchání jsou také znaky alergické reakce na chlór. Tyto dva příznaky mohou nastat při získávání chlorované vody v nosu nebo při polykání chlórované vody. Mohou se vyskytnout také při dýchání chlóru. Hrdlo a nosní dny jsou podrážděné a zapálené. Chronické kašel a kýchání po expozici znamená alergii.

Suchá kůže může být známkou alergie na chlor. Kůže se stává svědivá, cítí se těsně a po kontaktu se začne odlupovat. Tato reakce se může objevit při kontaktu s vodou v bazénu, umytím oblečení v chlórovaných produktech nebo použitím čisticích prostředků s chlorem. Suchá kůže by neměla být zaměňována s výskytem bílých náplastí, které jsou formou kvasinkové infekce, kterou mohou plavci získat.

Při závažné alergické reakci na chlór je běžné, že se člověk setká s příznaky, které napodobují astmatický záchvat. S pískem, lapákem a pocitem hrudníku jsou všechny známky alergické reakce. Tyto příznaky mohou nastat okamžitě po expozici, ale jsou často zpožděny, jako u ostatních příznaků.