Co způsobuje svědění palmami?

Chronické svědění na kterékoli části těla může být pro člověka strašlivé. Svědomí dlaně může být obzvláště znepokojující, protože ruce jsou používány pro tolik aktivit každodenního života. Existuje mnoho možných příčin svrbení palmy, včetně infekcí, alergických reakcí a nedostatečnosti vitamínů. Možnosti léčby se často liší v závislosti na příčině svrbení, ale krémy a masti, které se vyrábějí bez předpisu, mohou často pomoci zmírnit příznaky svědění palmových dlaní.

Kontaktní dermatitida, označovaná také jako ekzém, je běžnou příčinou svědění palmů. Zatímco přesná příčina ekzému není známa, předpokládá se, že má jak dědičnou, tak i ekologickou složku. Časté příznaky zahrnují červenou, svědivou vyrážku, která může někdy tvořit puchýře. Alergie nebo citlivost na různé potraviny nebo chemické látky mohou také způsobit ekzémy. Dermatolog, který se specializuje na léčbu kožních onemocnění, by měl být konzultován s vhodnými možnostmi léčby.

Kožní infekce zahrnující ruce mohou způsobit svědění palmových dlaní. V některých případech může být vyléčená antibiotická masť schopna vyléčit infekci. Pokud infekce nereaguje na tento typ léčby, měl by být konzultován lékař s cílem zjistit, zda jsou perorální antibiotika nebo jiné formy léčby vhodnější.

Stres může často způsobit rozsáhlé svědění nebo kopřivku. Nejlepší je vidět lékaře, který vyloučí další možné příčiny svědění. Pokud nelze nalézt jiné příčiny, člověk může mít prospěch z relaxačních učebních postupů, aby se zabránilo budoucím výskytem ohnisek.

Mnoho pacientů, kteří trpí přetrvávajícími svědivými palmami, by měli zvážit přidání vitaminu B do stravy. Často může nedostatek některých vitaminů B způsobit svědění. Tyto vitamínové doplňky jsou k dispozici na přepážce na většině prodejen léků. Lékař může provést potřebné laboratorní testy, aby zjistil, zda pacient nedostává žádný z těchto vitaminů.

Ti, kteří mají svědění, které nereagují na protirakovinné krémy, by měly konzultovat lékaře, aby vyloučily vážné zdravotní stavy. Lékařské problémy, jako je onemocnění ledvin nebo jater, často způsobují svědění. Poruchy krve a dysfunkce štítné žlázy jsou také známými příčinami svědění palmů. Jednoduché krevní testy mohou často diagnostikovat zdravotní problémy předtím, než se stanou natolik závažnými, že způsobí významné poškození různých orgánů v těle. Mnoho lidí si neuvědomuje, že něco jako zdánlivě nevinné jako svědění může znamenat vážný zdravotní stav a časté kontroly lékaře jsou velmi důležité.