Co mohu očekávat po odstranění jádra?

Co můžete očekávat po odstranění nitroděložní tkáně se bude poněkud lišit v závislosti na tom, zda používáte jiný hormonální nitrooční systém nebo nitroděložní tělísko, které uvolňují hormony. Při odstranění jakéhokoli typu nitroděložního zařízení nebo nitroděložního tělíska může dojít k lehkému krvácení a křečím několik týdnů po odstranění. U nehormonálního nitroděložního tělíska by měl běžný menstruační cyklus a plodnost sledovat během několika měsíců. Pokud byl váš nitroděložní roztok, který uvolňoval hormony, když byl na svém místě, může trvat déle, než nastane normální menstruační cyklus a obnovení plodnosti, ačkoli první období po odstranění nitroděložní tkáně obvykle nastane během šesti týdnů. Při každém druhu odstranění existuje riziko těhotenství, pokud jste měli nechránený sex během týdne před zahájením léčby.

Některé ženy, které užívají IUD, které uvolňují hormony, vykazují nežádoucí účinky, jako je deprese a nálada, několik týdnů po odstranění zařízení. Mohou se objevit také průniky akné, krvácení z vysazení a další podobné vedlejší účinky, jak se přizpůsobujete měnícím se hladinám hormonů ve vašem těle. Mnoho žen, které používají nitroděložní jednotky, které uvolňují hormony, přestávají užívat své antikoncepční dávky, což znamená, že může trvat několik měsíců, než se vaše období vrátí zpět do pravidelného cyklu, průtoku a délky.

Může trvat několik měsíců, než se některé ženy stanou těhotnými po odstranění nitroděložní tkáně. U jiných žen může dojít k těhotenství téměř okamžitě, zejména u nehormonálního typu nitroděložního tělíska. Pokud nemáte IUD odstraněn, protože chcete otěhotnět, měli byste během týdne před odstraněním použít jiný typ kontroly porodu nebo se zdržet pohlaví. Spermie může zůstat naživu uvnitř vašeho těla po dobu až jednoho týdne po sexu a jakákoli sperma, která je stále živá v době odběru IUD, může oplodnit vajíčko a způsobit těhotenství.

Postup odstraňování je obvykle jednoduchý proces, který trvá jen několik minut. Během odebrání může dojít k určité bolest a lehké krvácení. Často se doporučuje, aby schůzka pro odstranění byla naplánována v době, kdy jste v období, protože v tomto měsíci je děložní čočka měkčí, což často usnadňuje odstranění. Pokud máte svůj IUD odstraněný, protože jeho platnost vypršela, můžete mít nový IUD zaveden na stejnou schůzku jako postup odstranění.