Co jsou vinylové rukavice?

Vinylové rukavice jsou alternativou rukavic vyrobených z latexu nebo nitrilu. Zatímco mají výhodu, že nejsou latexové, obvykle nejsou vhodné pro určité aplikace. Zejména v oblasti medicíny nemusejí lidé nosit vinylové rukavice, protože jsou méně odolné proti průrazům a nejsou tak vhodné jako syntetický nebo přírodní latex, ale některé jsou k dispozici jako zkouškové rukavice v doktorských ordinacích. Existuje však mnoho jiných použití pro rukavice, ačkoli jsou vyrobeny v jednorázových a opakovaně použitelných typech.

Jednorázové typy vinylových rukavic se obvykle nazývají rukavice z ušlechtilé ušlechtilé oceli, protože nemusí být vhodné pro většinu lékařských postupů nebo lékařské pomoci. Mají spoustu aplikací a mohou být použity pro základní úklid domácností nebo lehké průmyslové práce. Ty by mohly zahrnovat mytí nádobí, používání běžných čistících chemikálií nebo ruce v kontaktu s barvivy na vlasy. Někteří lidé nosí rukavice při manipulaci se surovým masem a když rukavice správně padnou, chrání ruce před přímým vystavením různým věcem, které by mohly způsobit onemocnění nebo způsobit únava.

Existují někteří lidé, kteří tyto rukavice těžko nosí po dlouhou dobu. Mohou se potnít rukama a několik lidí vyvine kožní vyrážky, pokud se nosí pravidelně. Nejsou příliš prodyšné, ale je to nebezpečí mnoha druhů rukavic. Obecně platí, že pokud rukavice chrání pokožku před kontaktem s tekutinami, zabraňuje přirozenému dýchání pokožky.

Jednorázové rukavice se obvykle prodávají v bednách, ačkoli v obchodech s potravinami nebo v lékárnách, je možné najít menší balíčky. Krabice obvykle obsahují 50-100 rukavic a někteří lidé kupují více, když jsou často používáni. Je to moudré pro každou firmu, která vyžaduje postupy v rukavicích, aby investovala do některých vinylových nebo nitrilových rukavic, protože je pravděpodobné, že jeden nebo více zaměstnanců by mohlo být citlivé na latex nebo vyvinout alergie na něj z konstantní expozice latexu.

Opakovaně použitelné vinylové rukavice jsou alternativou, která může trvat poměrně dlouho, zejména při provádění běžných domácích úkolů, jako je mytí nádobí. Někdy jsou tyto rukavice opatřeny měkkou bavlněnou podšívkou, která může být pohodlná pro pokožku. Také mnoho vinylových rukavic je práškové a když jsou opakovaně použitelné rukavice lemovány jinou látkou, tkanina působí jako prášek a dělá rukavice snadnější.

Péče o rukavice, které jsou opakovaně použitelné, by měly brát v úvahu, jak jsou používány. Při čištění drsnými chemikáliemi by měly být rukavice po každém použití důkladně omyty. Podobně, použití vinylových rukavic k vyčištění špinavých skvrn nebo ke zvládnutí případných kontaminantů naznačuje, že si zaslouží dobrý čištění poté, než budou opět použity. Není vhodné používat stejné rukavice pro všechny účely. Například by asi nebylo rozumné umýt nádobí stejnými rukavicemi používanými k čištění záchodu.