Jaké jsou užívání sépie v homeopatii?

Sepia nebo Sepia officinalis je inkoust uvolněný ze sépie, měkký měkkýš, který se nachází hlavně ve Středozemním moři. Také tradičně používané pro umělecké účely, jako je malba a fotografování, sépie v homeopatii mohou být silnou léčbou pro různé fyzické stížnosti. Mnoho lidí to považuje za zvlášť účinné při léčbě problémů souvisejících s ženským reprodukčním systémem.

Ženy, které trpí premenstruačním syndromem (PMS), hormonální nerovnováhou nebo bolestivou, nepravidelnou nebo těžkou menstruací, často užívají sépie k úlevě. Sépie v homeopatii je také věřil být užitečné pro snížení horlivých záblesků způsobených menopauzou a fyzickými příznaky během těhotenství. Často se předepisuje pro léčbu kandidových, drozdních a kvasinkových infekcí.

Sépie se také používá jako lék pro ženy, které mají bolesti při sexuálním styku. Ženy, které pociťují hněvivý pocit “koule” uvnitř břišní oblasti nebo mají potíže s laktací po porodu, mohou pomoci sépie. Tento silný přírodní léčivý přípravek je také používán ke zmírnění zácpy, průjem, hemoroidy a postižení dělohy.

Přestože sépie mají tendenci být nejúčinnější u žen, homeopati věří, že muži mohou těžit z mnoha léčebných vlastností. Sépie v homeopatii se používá k léčbě vyčerpání a bolesti svalů, jako je bolest zad a boků po namáhavé fyzické aktivitě. Někteří se domnívají, že zmírňují bolesti hlavy, závratě, nevolnost, vypadávání vlasů a kožní problémy, jako jsou bradavice a záněty svrbivé, vybledlé pokožky. Mnoho žen se obrací na sépiové o pomoc s hnědým chloasmem, který se často objevuje přes nos a tváře během těhotenství.

Porucha trávení způsobená konzumací mléka a mastných potravin, plynatost a citlivost břicha může pomoci sépie, stejně jako inkontinence a cystitidy. Zánět oka nebo infekce doprovázené bílým výtokem, horečkami, kašelem a slaným chutným hlenem způsobeným alergií nebo běžným nachlazením jsou další fyzické problémy, u kterých je řečeno, že sepia uvolní. Tento lék je také považován za dobrý v případě problémů s oběhem, jako jsou studená záblesky a zimnice, nebo naopak: extrémní pocení a náhlé přehřátí. Mohlo by také pomoci při vyblednutí křečových žil v nohou.

Sepia v homeopatii se považuje za jednu z 20 nápravných opatření, která mají nejširší rozsah použití. Užívání některých sépiových pelet nebo tinktury po ruce v domácí nebo cestovní lékárničce je doporučeno, protože tolik běžných onemocnění může být léčeno tímto léčivým přípravkem. Jedinci jsou upozorněni na to, že samy předepisují tak silný lék, pokud nejsou vysoce vyškoleni v homeopatii. Ti, kteří užívají léky na předpis, by měli před použitím sépie mluvit se svým lékařem, protože se mohou objevit nepříjemné vedlejší účinky a interakce.