Jaké jsou vedlejší účinky potratové pilulky?

Ve většině případů jsou vedlejší účinky pilulky potratů poměrně malé. Například žena, která užívala přípravek na potrat, může mít nevolnost, zvracení, křeče, bolesti hlavy a pocit slabosti nebo únavy. Krvácení je normálním účinkem potratové pilulky, protože lék funguje na vyloučení embrya z dělohy ženy. V některých případech však žena může po užívání pilulky pociťovat nadměrné krvácení nebo zvracení. Některé ženy mohou také zaznamenávat alergické reakce na pilulku potratů.

Potrava potrat je lék používaný k ukončení rané těhotenství. Slouží ke stimulaci dilatace děložního hrdla a vyloučení rozvíjejícího se těhotenství. Ve většině případů tato léčba ukončí těhotenství, aniž by způsobila závažné vedlejší účinky. Někdy však vedlejší účinky trvají déle nebo jsou závažnější než se očekávalo. V takovém případě může žena potřebovat vyhledat lékařskou pomoc.

Nežádoucí účinky potratové pilulky často zahrnují gastrointestinální potíže. Po podání potratové pilulky může být žena zlobita a v některých případech může dokonce i zvracení. Některé ženy mají zkušenosti s průjmem i po podání interrupčního pilulky. Navíc je bolesti břicha častým nežádoucím účinkem, když žena podstupuje medikamentózní potrat.

Krvácení se obvykle vyskytuje poté, co žena přijme potratovou pilulku. Cílem interupčního pilulka je způsobit, že se děloha ženské dělohy rozpadne a pak vylučuje obsah dělohy z těla. Krvácení je přirozenou součástí tohoto procesu a může být občas těžké. Navíc krvácení, které žena zažívá, může být doprovázeno bolestivými křečemi děložní a mnoho žen také prochází krevními sraženinami po vagině.

Zánět, slabost a únava jsou také mezi možnými vedlejšími účinky potratů potratů. Některé ženy mohou po podání tohoto typu léků také vyvinout mírnou zimnici a zimnici. Mohou se také vyvinout bolesti hlavy.

Většina žen, které užívají potratovou pilulku, se zotaví bez závažných vedlejších účinků. V některých případech však mohou být vedlejší účinky potratové pilulky závažné. Pokud žena zažívá nadměrné krvácení, ztrácí vědomí nebo má horečku, která trvá déle než několik hodin, může se dobře poradit s lékařem. Podobně známky alergické reakce, procházení velkých sraženin po více než pár hodin a zvracení po dobu delší než několik hodin mohou znamenat lékařskou péči.