Jaké jsou příznaky předávkování sertralinem?

Pacienti mohou předávkovat sertralin, lék často užívaný k léčbě úzkostných poruch, obsesivně-kompulzivní poruchy a deprese. Předávkování tímto lékem může vést k úmrtí, i když je to nejčastější, když jsou užívány současně jiné léky. V mnoha případech se pacienti, kteří předávkují na tuto léčbu, stávají ospalými, závratnými a nevolnostmi. Závažné příznaky předávkování sertralinem mohou zahrnovat jak mysl, tak tělo, protože někteří pacienti mají halucinace a delirium. Navíc mohou být postiženy záchvaty, kótem nebo vysokým krevním tlakem, které často přicházejí s vlastními závažnými komplikacemi.

Jedním z nejčastějších příznaků předávkování sertralinem je nevolnost, která je často následována zvracením. Pacienti mohou také cítit ospalost, závratě a otřesy, což může vést po celkovém agitovanosti po předávkování na tuto drogu. Někteří lidé navíc zaznamenávají, že jejich srdeční frekvence se po podání vysoké dávky sertralinu stává rychlejší než obvykle. Pacienti, kteří mají podezření, že užívali příliš mnoho tohoto léku, jsou vyzýváni, aby navštívili lékaře, protože symptomy obvykle potřebují být rychle léčeny. V mnoha případech bude žaludek pacienta čerpán a srdce bude sledováno, dokud symptomy nezmizí.

Některé příznaky předávkování sertralinem velmi ovlivňují myšlenku pacienta. Například mnoho pacientů, kteří předávkují halucinace, může být také deliriózní a nechat je dezorientovat alespoň část dne, což znamená, že si mohou být jisti, že se nemusejí postarat o denní dobu, datum nebo dokonce své vlastní místo. Pacienti si možná nemusejí být vědomi, že v tomto okamžiku dostali předávkování, ale je to obvykle pro spolupracovníky, přátele a rodinu, přičemž všichni pacienti nemusí být schopni rozpoznat, i když jsou deliriózní.

Existují také různé fyzické příznaky předávkování sertralinem, včetně záchvatů nebo kómatu. Někteří pacienti také trpí vysokým krevním tlakem, který přichází s vlastními závažnými příznaky. Například pacienti s hypertenzí mohou mít bolesti hlavy a mají tendenci se stát nevolností. Jejich vidění se může rozmazat a mohou v důsledku vysokého krevního tlaku cítit závratě a závratě. Pokud se s tímto problémem neřešíte rychle, může to mít za následek mrtvici, srdeční záchvat nebo selhání orgánů, což je jen jeden z důvodů, proč je rychlá léčba předávkováním sertralinem často klíčová.