Jaké jsou příznaky apendicitidy u žen?

Apendicitida může být život ohrožující lékařskou nouzovou situací, takže je důležité znát příznaky. Jedním z prvních příznaků apendicitidy u žen je bolest poblíž břicha, která postupuje do pravé dolní části břicha. Mohou být přítomny také horečky spojené s nevolností nebo zvracením. Diagnostiku lze provést provedením ultrazvuku, rentgenového vyšetření nebo vyšetření krve.

Dodatek se nachází v dolní části břicha a je připojen k hrubému střevu. Když se zpočátku objeví zánět tohoto orgánu, může se bolest v oblasti středního břicha v blízkosti námořníka vyvinout. Po nějaké době se bolest obvykle rozšiřuje do pravého dolního rohu břicha, což je jeden z hlavních příznaků apendicitidy u žen. Čas potřebný k šíření této bolesti se může lišit od jednoho jednotlivce k druhému a může být kdekoli od několika hodin do dnů nebo týdnů.

Oblasti břicha, kde je přítomna bolest, se mohou na dotyk cítit bolestně nebo jemně. V některých případech může být oblast rovněž zanícená. Bolest se obecně nevyskytuje do oblasti pánve, takže ji lze snadno odlišit od menstruačních křečí.

Těhotné ženy nemusejí zpočátku cítit některé bolesti břicha, které cítili jiné ženy. První známkou může být středně těžká až silná bolest v dolní části břicha, která může někdy napodobit Braxton Hicks nebo falešné kontrakce. Z tohoto důvodu ženy, které očekávají, by se měly poradit s lékařem, kdykoli se vyskytne bolest břicha.

Po prožívání bolesti na pravé straně, jedním z příznaků apendicitidy u žen je nevolnost nebo zvracení. To může být doprovázeno ztrátou chuti k jídlu. V počátečních stádiích těhotenství jsou tyto stavy často připisovány ranní nemoci spíše než rozpoznatelné jako symptomy apendicitidy.

Když mají ženy zánětlivou přílohu, mohou také zažít horečku. Je to způsobeno tím, že zánětem tohoto orgánu je apendicitida. Počet bílých krvinek může být extrémně vysoký, což často usnadňuje diagnostiku tohoto stavu čerpáním krve pacienta.

Mnoho příznaků apendicitidy u žen je podobně jako u mužů. Dokonce i ženy mohou někdy zaměnit své příznaky za jiné stavy, jako je zánětlivé onemocnění pánve. Odstranění přílohy je obvykle doporučeno pro osoby trpící zánětem v tomto orgánu. Z tohoto důvodu by oba pohlaví měly vyhledávat lékařskou pomoc, pokud mají těžkou bolest břicha doprovázenou nevolností a horečkou.