Jaké jsou příznaky alergické reakce na lotion?

Příznaky alergické reakce na lotion zahrnují vyrážku a svědící kůži. Alergická reakce na jakékoli látky, které přišly do kontaktu s pokožkou, může být označována jako kontaktní dermatitida a často vede ke zarudnutí, pálení a poškozené kůži. V závažných případech může osoba vyvinout kožní puchýře. Léze, které slizují hnisem, mohou naznačovat infekci kůže.

Pokud je osoba alergická na lotiony, je pravděpodobné, že reakce bude na pokožce, kde byla aplikována. Kůže se může stát suchá a slupka, nebo se může stát vrásčitá a šupinovitá. Lotion je pravděpodobné, že podráždí pokožku a způsobí její spálení nebo mravenčení. Zapálená oblast může být červená a teplá na dotek. Příznaky alergické reakce na lotion se mohou objevit krátce po použití přípravku nebo trvat až jeden den nebo dva předtím, než se objeví.

Mohou se také objevit otoky nebo kopřivka. Tyto příznaky se mohou pohybovat od mírné až po závažné a mohou vyžadovat lékařské ošetření. Lékař může předepsat hydrokortisonový krém nebo antihistaminikum ke snížení otoku a zánětu. Pokud dojde k otokům kolem očí nebo úst, je nezbytné, aby pacienti trpěli ihned u lékaře.

Když puchýřky vybuchnou z alergické kožní reakce, je velmi důležité, aby pacientka okamžitě přestala užívat lotion a mluvila s lékařem. Blistry způsobené kožními alergiemi se mohou nakazi. Pokud se po použití pleťové vody objeví výtok nebo hnis po otevření, mohou být nutné lokální nebo perorální antibiotika.

V závislosti na tom, s jakým jedincem je alergický, je možné zabránit reakci výběrem přirozených nebo ekologických produktů, ačkoli tomu tak není vždy. Pokud jsou příznaky alergické reakce na lotionu zřejmé, je nejlepší pro jednotlivce, aby si všimli ingrediencí použitých v přípravku. Vyvarování se těchto přísad v budoucnu může pomoci předejít opakujícím se problémům. Výběr výrobků bez vůně často pomáhá zabránit alergii na kůži, neboť tyto přísady pravděpodobně způsobují reakci.

Lotiony obsahující kakaové máslo nebo bambucké máslo mohou u některých lidí způsobit kožní alergie. Lidé, kteří trpí alergií v minulosti migth chtějí provést jednoduchý náplasť test aplikací dab lotion na malé oblasti kůže. Je důležité, aby osoba hledala změny na pokožce po 12 až 24 hodinách. Pokud se pokožka stává svědivá, červená nebo bobtna, krém by se neměl používat.