Co způsobuje bolest žaludku a zvracení?

Bolest žaludku a zvracení mohou nastat z mnoha různých důvodů. K onemocnění, jako je žaludeční chřipka nebo žaludeční virus, patří k nejčastějším příčinám a může být také doprovázeno průjmem, vážnější stavy, jako je apendicitida nebo vřed, mohou také způsobit tyto příznaky. Otrava jídlem je další z nejčastějších příčin nevolnosti a bolesti žaludku. Potravinové alergie nebo citlivost na potraviny, pohybová nemoc, nadměrná konzumace alkoholu nebo jiné poměrně jednoduché důvody mohou také způsobit tyto příznaky, které obvykle trvají během několika hodin nebo Den. Nevolnost a zvracení obvykle trvají žaludečními křečemi, což může být varovným signálem, že člověk jedl něco špatného.

Bolest žaludku a zvracení obvykle trvají déle než 24 hodin, bez ohledu na to, co je příčinou. Pokud tak učiní, mohou vést k potenciálně nebezpečné nebo dokonce fatální dehydrataci, takže je důležité, abyste dostali lékařskou péči. Kromě toho, pokud tyto příznaky trvají déle než jeden nebo dva dny, mohou svědčit o závažnějším stavu, jako je například apendicitida. Často to bude naznačeno přítomností horečky, která se obvykle neobjeví s jednoduchým žaludečním virem, i když by chřipka mohla způsobit horečku. Je důležité pečlivě sledovat všechny příznaky, abyste zjistili, zda je nutná lékařská léčba.

Je zřídka, že potravinová citlivost způsobí bolest žaludku a zvracení, ale někdy lidé s alergií na potraviny budou mít tyto příznaky po konzumaci jídla. Otrava jídlem je mnohem běžnějším důvodem pro tyto příznaky, opět tyto příznaky obvykle procházejí za den nebo dva, ale závažnost otravy jídlem často vyžaduje návštěvu pohotovosti, aby se tak zabránilo dehydrataci. Jeden typicky dostane několik tekutin na několik hodin a uvolní se. Lékařství proti nevolnosti může být také podáno na pohotovosti.

Někteří lidé zjistili, že po pití přílišného množství alkoholu zažijí bolesti žaludku a zvracení. Jiní se domnívají, že tyto příznaky způsobují pohybovou nemoci. V každém případě je nejlepší zůstat hydratován pitím čirých tekutin, mnoho lidí najde ploché zázvorové pivo, které je obzvláště užitečné při usazování žaludku. Jemné potraviny, jako je suchý toast, slané krekry nebo bílá rýže, mohou být také užitečné při usazování žaludku, ale nejlépe není nutné znovu uvádět potraviny do stravy, dokud se zvracení nezastaví.