Co mohu očekávat od chirurgie kladiva prstu?

Pokud musíte podstoupit operaci kladiva, můžete očekávat, že budete potřebovat několik týdnů, aby se zotavil. Během této doby uvidíte bolest a otok v prstích. Pravděpodobně budete muset zůstat několik týdnů z postižené nohy a možná budete muset použít berle. Pravděpodobně nebudete mít na postižené noze boty několik týdnů po operaci, a když začnete opět nosit botu, botka by měla být pohodlná a podpůrná.

Chirurgická praxe vyžaduje, aby pacient podstoupil proceduru, která se snaží narovnat prsty. Po operaci vyžaduje korekce také, aby se pacient přizpůsobil nošení obuvi, která nezpůsobuje, že prsty nakloní nebo zvrátí výsledky postupu. V závislosti na individuálním případu kladivového prstu existují běžné metody, které se používají k nápravě deformity, včetně chirurgických zákroků šlach, spárování kloubů a resekce hlavy. Úspěšný postup má za následek toe, které již není, nebo přinejmenším minimálně, tuhé, tuhé nebo klenuté.

Tato podmínka se obecně přičítá tomu, že se po dlouhou dobu nosí špatně padnoucí boty. Když boty, které jsou příliš těsné, neustále svalují nohy, střední klouby na malých prstů se mohou deformovat a klenout, což jim dává vzhled podobný drápům. Tlustá a zpevněná kůže způsobená mozoly, houbami a kukuřičkami může také přidat k tomuto vzhledu. Klopné prsty mohou být také způsobeny stavy, které ovlivňují klouby, jako je osteoporóza a revmatoidní artritida.

Pokud podiatrist věří, že operace je v pořádku, on nebo ona vyhodnotí deformitu v kloubu a určí, který chirurgický zákrok je pro pacienta nejvhodnější, vše, co lze provést pod obecnou a lokální anestezií. Jedním z přístupů k chirurgii kloubů je působit na šlachy. V tomto postupu chirurg odstraní šlachu pod špičkou a přemístí ji na špičku špičky, aby ji použil ke zvednutí a narovnání oblouku.

Druhý typ operace se nazývá kloubní fúze nebo artróza. Při tomto postupu je část klenutého kloubu odstraněna z prstu a drát je vložen na místo. Během zotavení se drát vytáhne z prstu tak, aby klouby mohly vzrůst dohromady. Třetím typickým postupem je resekce hlavy phalangeal nebo artroplastika, ve které je část kosti z klenuté špičky odstraněna a prst je fyzicky narovnán. Šlachy jsou poté uspořádány tak, aby zajistily polohu špičky.

Bez ohledu na to, jaký postup se provádí, může kloubová špička způsobit více než pravděpodobné otoky a bolest v prstích. Závažnost a délka trvání bobtnání a bolesti se liší podle pacienta. Ačkoli chirurg nebo podiatrist bude pracovat, aby se ujistil, že postup je účinný, existuje šance, že klouby prsty se objeví znovu po operaci. Například kosti odstraněné z prstů mohou růst zpátky, prsty mohou zůstat tuhé nebo bolest může přetrvávat.

Aby se snížila možnost neúspěšného chirurgického zákroku, pacienti jsou obecně instruováni, aby se několik týdnů drželi operované nohy. Rovněž je doporučeno používat berle pro podporu. Pacienti se většinou mohou vrátit na nošení obuvi asi za dva až šest týdnů, ale boty by měly být podpůrné, prostorné a mají tuhé podrážky.

Obecně se doporučuje, aby se pacienti s kladivem snažili uklidnit stav, zatímco prsty jsou stále tvárné a schopné se ohnout. Důvodem je, že v průběhu času mohou kloubové prsty se ztuhnout a téměř nehybně a pevné špičky kloubů mohou vést k dalším komplikacím chodidla. Podiatr bude schopen určit, zda jste dobrým kandidátem na chirurgii kladiva.