Co dělá osobní trenér?

Osobní trenér je obvykle vyškolený a certifikovaný odborník, který pomáhá lidem splňovat fitness a cvičit cíle. Někteří trenéři pracují s amatérskými nebo profesionálními sportovci, kteří chtějí zvýšit výkon a mohou se jmenovat atletické trenéry. Častěji, osobní trenér má tendenci pracovat s jednotlivci nebo malými skupinami, aby pomohl lidem dosáhnout vyšší úrovně zdraví.

Osobní trenér obvykle začíná pracovat tím, že hodnotí zdravotní historii každého účastníka. On nebo ona by měla povzbudit lidi k tomu, aby před zahájením tréninku vedli lékaře k projednání cvičebního programu. Jakékoli červené vlajky, které se objevují v průběhu anamnézy, jako jsou poranění svalové nebo kostrové struktury nebo vážné zdravotní stavy, by měly být před zahájením tréninku předány lékaři. Trénink může navštívit lékaře praktického lékaře před navržením cvičebního režimu nebo požádat praktikanty o získání lékařské prohlídky před zahájením cvičebního programu.

Kromě porozumění zdravotní historii klienta musí trenér získat jistý smysl pro cvičení pacienta, který může být specifický nebo obecný. Osoba může jednoduše chtít motivaci a navržený cvičební plán, jak zhubnout a vrátit se do tvaru, nebo může mít pár “problémových oblastí”, na které chce konkrétní zaměření.

Někdy se osobní trenéři setkávají pouze s klienty na jedno nebo dvě zasedání, aby objasnili cíle a navrhli cvičební program. To je běžné ve zdravotních klubech, kde mohou být školení nabízeny s členstvím nebo k dispozici za příplatek. Ostatní trenéři intenzivně pracují s lidmi několik měsíců a účastní se všech cvičení. Mohou tam být nejen pomáhat vytvořit cvičení regiment specifické pro potřeby klienta, ale také poskytovat motivaci. Osobní trenér může pracovat s klienty pouze na cvičení a občas pomáhá měnit cvičení, jakmile klient splnil počáteční cíle. Pole je v tomto ohledu velmi individualizované a školitelé mohou mít dlouhodobé, krátkodobé nebo přerušované vztahy s klienty.

Trénink může mít další zkušenosti s výživou a diety, i když to neplatí pro všechny trenéry. V některých případech trenér pracuje s odborníky na výživu nebo dietitiany, kteří pomáhají při navrhování ideální stravy pro klienty s cíli na snížení tělesné hmotnosti. Někteří trenéři spolupracují s odborníkem na výživu, aby mohli klientům nabídnout dietní poradenství a cvičení.

Nakonec, trenér může pomoci zhodnotit lidi, kteří provádějí doporučený cvičební režim. Mohou se přihlásit a zjistit, jak efektivní jsou současné metody výcviku. Tréneri mohou příležitostně změnit plány cvičení, aby pomohli klientům i nadále plnit své cíle, a aby lidé nedokázali nudit opakováním stejných cvičení.

Pracovní prostředí školitelů se liší. Někteří trenéři pracují nezávisle a jiní jsou spojeni s určitými tělocvičnami nebo kluby zdraví. Dražší trenéři mají tendenci pracovat nezávisle a mohou účtovat kdekoli od $ 40-200 dolarů (USD) za relaci. Zatímco lidé jsou zvyklí na sdružování osobních trenérů s vysokými náklady, jen málo školitelů, kteří mohou pracovat s celebritami, účtují mimořádně vysoké ceny – na hřišti několika tisíc dolarů za jedno zasedání nebo za dlouhodobý trénink.