Jaké jsou příznaky rakoviny močového měchýře u žen?

Zatímco muži jsou obecně častěji než ženy, kteří dostanou rakovinu močového měchýře, ženy s tímto onemocněním mají tendenci mít nižší přežití než muži. Znát typické příznaky rakoviny močového měchýře u žen může pomoci osobě rozpoznat potenciální problém a vyhledat pomoc dříve. Krev v moči je jedním z nejčastějších příznaků, ale není vždy vidět, takže se ženy mohou spoléhat na další příznaky rakoviny močového měchýře. Může se objevit pocit pálení během močení, což může zvyšovat jak frekvenci, tak naléhavost močení. Příznaky rakoviny močového měchýře v pozdních stádiích u žen zahrnují bolest boků, rozšířený močový měchýř a nepohodlí v kostech nebo jiných částech těla.

Hlavním příznakem abnormálních buněk v močovém měchýři je krev v moči. V některých případech je dostatek krve k tomu, aby se změnila močová růžová nebo oranžová barva, takže je zřejmé, že je něco špatně. Jinak žena nikdy neuvidí krev v moči, což může mít za následek zpožděnou diagnózu rakoviny močového měchýře. Navzdory skutečnosti, že krev není snadno viditelná, může být detekována močovým testem u lékaře. Tento příznak se nazývá mikroskopická hematurie.

Obecně platí, že ostatní příznaky rakoviny močového měchýře u žen jsou podobné známkám infekce močového měchýře, s výjimkou, že nezmizí s antibiotiky. Jedním z příkladů je pocit pálení během močení, který se často projevuje, zda je přítomen maligní nádor nebo jen bakteriální infekce. Touha po močení se může projevit častěji než obvykle, přestože množství moči se nemusí změnit, což vede k častým, přesto krátkým jednáním v toaletě. Některé ženy také zaznamenávají nárůst naléhavosti, což znamená, že nemohou příliš dlouho čekat, až se po potížích potřísní.

Některé příznaky rakoviny močového měchýře naznačují, že onemocnění je poněkud pokročilé Některé ženy mohou například mít opuštěný močový měchýř, který je způsoben maligním nádorem, který blokuje krk močového měchýře. Bolest břicha může také nastat, jestliže moč není schopna proudit z ledviny do močového měchýře, což vede k tomu, že nádor blokuje její cestu. Některé ženy mohou navíc zaznamenávat bolest v jiných oblastech těla, jako jsou kosti, jakmile se rakovina rozšířila. Aby se zabránilo přetrvávání těchto příznaků rakoviny močového měchýře v pozdních stádiích u žen, doporučuje se, aby ženy navštívily lékaře, pokud si všimnou prvních příznaků, takže mohou provést testy, aby zjistili, zda jde o rakovinu nebo jednoduchou infekci.