Jaké jsou výhody a nevýhody užívání amoxicilinu a ibuprofenu?

Užívání ibuprofenu pro bolest a amoxicilinu pro bakteriální infekci je obecně považováno za bezpečné. Obě tyto léky jsou účinné a jsou oba poměrně levné. Tyto dvě léky také obvykle nebudou vzájemně ovlivňovat. Na druhou stranu oba tyto léky mohou způsobit mírné vedlejší účinky a nesprávné užívání může vést k vážnějším zdravotním potížím. Pacienti by měli mluvit s lékařem o jakýchkoli vedlejších účincích na léky nebo při míchání léků.

Ibuprofen je běžný lék proti bolesti a protizánětlivé léky. Obvykle se používá k zmírnění menších bolestí a bolesti a snižuje otoky a horečky. Ibuprofen se často vyskytuje v lécích, které jsou bez lékařského předpisu a na předpis. Tento lék je obvykle levný a účinný.

Amoxicilin je oblíbené antibiotikum používané k léčbě různých bakteriálních infekcí. Ačkoli je pro získání tohoto léku obvykle nezbytný předpis, je obvykle poměrně levná. To je také obvykle velmi účinné při použití k léčbě většiny bakteriálních infekcí.

Jeden může užívat amoxicilin a ibuprofen společně z mnoha důvodů. Některé infekce, jako ušní nebo zubní infekce, mohou být velmi bolestivé. Zatímco amoxicilin může být použit k pomoci vymýtit infekci, ibuprofen může být použit k zmírnění některé bolesti. Jiné typy infekcí mohou také způsobit horečku a ibuprofen může být použit jako redukční prostředek proti horečce.

I když jsou považovány za bezpečné a účinné léky, použití amoxicilinu a ibuprofenu má několik nevýhod. Například existuje šance na alergickou reakci při užívání amoxicilinu a ibuprofenu. Menší nežádoucí účinky jsou také časté při užívání obou léků.

Vedlejší účinky ibuprofenu jsou obecně poměrně mírné, pokud jsou vůbec zkušenosti. Při užívání tohoto léku se může objevit žaludeční nevolnost nebo nevolnost. Tento lék lze užívat s jídlem, který pomáhá předcházet těmto nežádoucím účinkům. Zneužití nebo dlouhodobé užívání ibuprofenu bylo také spojeno s poškozením jater.

Nežádoucí účinky amoxicilinu jsou také obecně mírné, ale obvykle se vyskytují méně často. Stejně jako u ibuprofenu je jedním z nejčastějších vedlejších účinků amoxicilinu nauzea. Tento lék může být také užíván s jídlem, aby tomu zabránil. Také, pokud osoba nedokončí užívání veškerého amoxicilinu, který předepisuje jeho lékař, mohou se vyvinout bakterie odolné vůči antibiotikům. Tyto druhy bakterií jsou velmi těžké vymýtit.

Pokud lékař doporučuje nebo předepisuje nové léky, měl by pacient vždy informovat o všech lécích, které užívá. Patří sem volné léky, vitamíny a bylinné doplňky. Pokud jsou vedlejší účinky amoxicilinu a ibuprofenu závažné, měl by být lékař informován co nejdříve.