Jaké jsou výhody a nevýhody náhrad?

Surrogace zahrnuje ženu nesoucí dítě, aby se pojmenovala na pár, který měl potíže s koncipováním. Není překvapením, že kvůli složitosti tohoto typu uspořádání existují různé výhody a nevýhody. Jednou z nejobtížnějších otázek je možnost, aby se náhradní matka odmítla po narození dítěte rozloučit. Dále se s tímto řízením často vyskytují vysoké náklady, jelikož bezdětný pár obvykle platí lékařské náklady náhradní matky spolu s poplatkem za poskytnutí této služby. Na druhou stranu, náhradní výdělek je často jedním z jediných způsobů, jak může pár mít biologické dítě, a může také dovolit náhradníkovi, aby velmi pomohl někomu v nouzi.

Jeden z problémů s náhradou, který je nejčastěji diskutován, je možnost, že náhradní matka nebude moci dítě předat neplodnému páru, protože většina žen rozvíjí vazbu s dítětem, které nesou. Tento problém je obzvláště pravděpodobné, když dítě je biologicky náhradní matka, neboť v některých případech může poskytnout své vlastní vejce na těhotenství. Některé náhradní matky mohou také odmítnout rozloučit se s dítětem, které není jejich biologicky, protože některé páry poskytují spermie a vejce, takže náhradník je pouze gestační nosič. Pravděpodobnost, že dojde k tomuto problému, může být zkrácena jak pomocí právních smluv, tak i psychologickými projekcemi potenciálních náhrad, ale samozřejmě neexistuje žádný způsob, jak vědět jistě, zda k tomuto problému dojde.

Náklady na náhradní výživu jsou typicky vysoké, což znamená, že bezdětné páry, které chtějí dítě, musí mít peníze na volno. Obvykle jsou odpovědné za placení lékařských nákladů náhradní matky po celou dobu těhotenství, ale také často musí za tuto službu platit velký poplatek. To umožňuje náhradníkovi být kompenzován za to, že je těhotná téměř rok v jejím životě, zejména proto, že může být obtížné pracovat v běžném zaměstnání alespoň po dobu těhotenství. Samozřejmě, náklady na náhradní výživu jsou obvykle na stejné úrovni jak s léčbou plodnosti, tak s adopcí.

Toto uspořádání může být jediným způsobem, jak má pár dítěte, které je biologicky vlastní, protože některé ženy nemají problém s koncepcí, ale nemohou nést těhotenství k termínu. Takže pár si může vybrat náhradu a poté začít proces oplodnění in vitro, což zahrnuje smíchání spermií a vajíček tak, aby embryo mohlo být implantováno do náhradní matky. Na druhou stranu, některé páry mají mužskou nebo ženskou faktorovou neplodnost, což je brání v tom, aby si samy počínaly. V takových případech mohou být zdravé spermie nebo vejce smíšeny s donorovým vajíčkem nebo spermatem a poté umístěny do náhradního těla. To může dovolit dvojici mít dítě, které je příbuzné alespoň jednomu z nich, což není možnost s tradiční adopcí.

Konečně, náhradní výuka je často dobrým způsobem, jak některé ženy pomoci druhým používat jedinečnou metodu. Některé ženy ve skutečnosti těší, že jsou těhotné, ale nemají dostatek peněz na to, aby mohly vzbudit další dítě, což by jim mohlo vést k tomu, aby se zapojili do náhrad. Navíc tato služba může dovolit náhradníkovi, aby získala nějaké další příjmy, když dělá něco, co se jí líbí a které má pocit, že je hluboce smysluplné.