Jaké jsou příznaky staph infekce oka?

Mezi běžné příznaky staph infekce oka patří styes, velké puchýře jsou hrbolky v oku nebo kolem oka, bolest, otok, slzení a zarudnutí. Klouby mohou být červené, žluté nebo fialové barvy a jsou často velmi bolestivé na dotek. Pus se může objevit během několika dnů ve středu těchto masek nebo může začít vypouštět hnis v kombinaci s krví a někdy jantarově zbarvenou tekutinou.

Staph infekce oka se může objevit v jedné z několika oblastí oka. Stye je malý žlutý nebo bílý bump, který se obvykle vyskytuje na očním víčku, zatímco dakryocystitida se týká infikovaného slzného kanálu. Klouby mohou nastat také v jednom oku oka nebo dokonce i na bílém povrchu oka. Blistry, nazývané blechy, se mohou také vytvářet, když je oko buď zraněno, nebo po operaci.

Většina infekcí vyvolaných stafistiky způsobuje v postižené oblasti bolest a pocit horkosti. Někdy je otok tak těžký, že pohyb oka se stává omezeným. Vize může být také ovlivněna v případě, že infekce není léčena okamžitě. Existují různé možnosti léčby stafální infekce v oku.

Jednou z nejčastěji používaných léčebných postupů pro stafylokokovou infekci jsou antibiotika. To se týká léků používaných k zabíjení bakterií. Některé kmeny bakterií odolné vůči lékům mohou být těžší léčit, ale mohou být často sníženy, pokud jsou léčeny brzy. Antibiotika mohou být podávána perorálně nebo může být podána antibiotická mast, která se umístí přímo na infikovanou oblast.

Mnoho pacientů je rovněž doporučeno, aby na infikovaných hrbolcích nebo stiestech naklonili teplou kompresi, aby se na povrchu a tekutiny změkčily tkáně. To často jim dovoluje, aby se vyčerpali a léčili. Pokud se eventuálně nevyčerpá, může být nutná lékařská pomoc. On nebo ona může kopí, nebo rozříznout, rána, aby obsah mohl vypouštět.

Pacienti by měli udržovat otevřenou nebo vypouštějící ránu co nejvíce, protože obsah je vysoce nákazlivý a může způsobit infekci jinde. Náplast se může nosit přes oko, aby nedošlo k úniku. Důležité je, aby se nikdy nezmačkala, nepoužívala nebo se nezkustila oko a neotevřená masa na očích, protože by to mohlo přesunout bakterie do krevního oběhu a způsobit vážné komplikace. Může také vést k dalším infekcím uvnitř oka. Ve velmi vzácných případech může být oko trvale poškozeno nebo může dojít k opakované infekci.