Jaké jsou příznaky předávkování melatoninem?

Melatonin je často předepsán k léčbě nespavosti, ale může způsobit extrémní nepohodlí u pacientů, kteří užívají příliš mnoho. Některé z nejčastějších příznaků předávkování melatoninem mohou způsobit obtížné projít typickým dnem, protože mnoho lidí se cítí ospalo, slabé a dezorientované, když užívají nadměrné množství této drogy. Mohou se také cítit rozpačitě a zaznamenávají bolesti hlavy, i když si stále nemohou být vědomy příčiny těchto otázek. Někteří lidé začínají mít psychotické myšlenky a pocit deprese, což může být samo o sobě škodlivé. Bohužel pacienti nemusí si uvědomit, že je něco špatně, dokud nezažijí záchvat nebo nebudou mít problémy s játry.

Některé z hlavních příznaků předávkování melatoninem nejsou typicky alarmující, takže někteří pacienti nemusí být ani vědomi toho, že přijali příliš mnoho léku. Například ospalost a slabost jsou častými problémy spojené s předávkováním, ale někteří lidé mohou předpokládat, že jsou to buď pravidelné nežádoucí účinky, nebo že jsou prostě unavené. Zůstává často zmatek, takže je obtížné se dostat přes den běžně. Zatímco tyto symptomy obvykle nejsou samy o sobě škodlivé, často mohou být nebezpečné při jízdě.

Jiné příznaky předávkování melatoninu mohou také způsobit změnu chování. Například může dojít k depresi spolu s psychotickými myšlenkami a činy. Tyto problémy mohou změnit myšlenkový proces natolik, že většina pacientů by si nemyslela, že by obviňovala předávkování, což znamená, že nemusí okamžitě dostat lékařskou pomoc. Navíc se mohou vyskytnout bolesti hlavy a třes v těle a může být obtížné vidět nebo mluvit normálně. Tyto problémy mohou pacientům způsobit dost nepohodlí při užívání léků proti bolesti, což je nešťastné, protože mnohé léky reagují negativně s melatoninem, což často zhoršuje problém.

Pacienti, kteří nepožadují lékařskou pomoc pro takové problémy, se mohou konečně rozhodnout, že se po záchvatu setkají s lékařem a v době, kdy budou potřebovat další léky k léčbě tohoto nešťastného příznaku. V tomto bodě může dojít k poškození jater, ačkoli mnoho pacientů si neuvědomuje tuto komplikaci, dokud navštíví lékaře. Proto mnoho lékařů hledá další příznaky nadměrné dávky melatoninu, jakmile si uvědomí pacientovu chybu. Jejich typickým průběhem je umožnit léku opustit tělo samotné při léčbě symptomů, které byly způsobeny předávkováním melatoninem.