Co způsobuje zánět rukou?

Zánět rukou může být způsoben nahromaděním tekutiny v tkáních a kloubech zápěstí a rukou. Existuje celá řada důvodů, proč se tento stav může objevit a některé z nich jsou poměrně benigní, mohlo by to však být také znamením něčeho závažnějšího, jako je základní onemocnění. Z tohoto důvodu by měl člověk, u něhož dochází k náhlému zánětu a otoku ruky, vždy konzultovat s lékařem, zejména pokud je tento stav doprovázen vysokou horečkou a teplou nebo zčervenání pokožky.

V závislosti na příčině zánětu rukou, pokud by nebylo léčeno, mohlo by to vést k slabosti a deformitě rukou, šíření infekce a dokonce k amputaci. Opuch a zánět rukou se často projeví po zranění, jako je např. Rozvrstvení zápěstí.

Existuje řada potenciálních faktorů, které mohou způsobit zapálení ruky. Méně závažné příčiny mohou zahrnovat zlomeninu nebo vyvrtnutí kosti. Opakující se stres může také způsobit otok v zápěstí a ruce. Mezi závažnější faktory patří Kawasakiho choroba, septická artritida a obstrukce lymfatického systému. Kawasakiova choroba je stav, při kterém se cévy zanícují a jsou relativně vzácné.

Symptomy související s zánětem rukou mohou zahrnovat pocity necitlivosti nebo brnění v celé oblasti, snížený pohyb a slabost. Jiné vážnější příznaky mohou být spojené s horečkami a zimnicí, nadměrně vysokou teplotou, únavou a náhlou nárůstem hmotnosti způsobenou nahromaděním tekutin. Lidé by měli hledat okamžitou lékařskou pomoc, pokud se vyskytne některý z těchto příznaků, protože by mohly být potenciálně život ohrožující. Dýchavičnost je také vážným příznakem, když se vyskytuje ve spojení s tímto stavem.

Při cvičení může dojít k zánětu rukou a je poměrně častý. Důvody pro to nejsou zcela jasné, nicméně se předpokládá, že kvůli snížení průtoku krve do končetin může způsobit jejich ochlazení a následně způsobit rozšíření krevních cév. Nízké hladiny sodíku mohou být dalším důvodem pro stav při cvičení, zejména během maratonových událostí. Nadměrná spotřeba vody může zředit sodík v systému a způsobit otok v rukou a nohou.

Tendinitida je další stav, který může způsobit zánět rukou. Toto je, když se šlacha, která spojuje kost a svaly, zhoršuje kvůli traumatu nebo nadužívání. Muži mají větší pravděpodobnost, že tuto situaci rozvinou, a trvalá těžká práce a vibrace mohou způsobit, že bude postupovat v průběhu času. Tendinitida je typicky léčena ledem a odpočinkem, zatímco chronická tendinitida, která probíhá, může být léčena různými léky proti horkosti a nesteroidními protizánětlivými léky.