Co způsobuje bolesti levé strany?

Existuje mnoho věcí, které mohou vést k levé bolesti. Mezi nejčastější patří stres na svaly a podmínky, které postihují záda člověka, jako je herniovaný disk. Někdy může osoba mít také bolesti na levé straně kvůli ledvinovým kamínkům nebo stavu nazývanému divertikulitida, která postihuje zažívací trakt. Navíc může člověk označit bolesti na levé straně, což znamená, že může mít v této oblasti bolesti kvůli stavu v jiné části těla.

Jednou z věcí, které mohou způsobit bolesti levé strany, je stres svalů. Pokud se člověk účastní spousty fyzické aktivity, může mít z tohoto důvodu bolesti na levé straně. Stejně tak může člověk pociťovat bolesti v této části těla poté, co utrpí ránu do oblasti nebo pád. V takovém případě se může objevit bolestivost, která se postupně zmenšuje, když se uzdravuje.

Stav, nazývaný divertikulitida, který se vyskytuje, když se malé množství vaků v zažívacím systému člověka infikuje nebo se zapálí, může také způsobit levé bolesti. Obvykle se tato bolesti vyvíjejí na levém dolním okraji břicha pacienta. Kromě bolesti může mít postižená osoba také horečku a zažívací zimnici, zvracení a zvracení. Žaludeční křeče a zácpa nebo volné střevo se mohou také vyvinout jako vedlejší účinek stavu. To je vážný stav, který vyžaduje rychlou lékařskou péči.

Jeden může mít také levé bolesti kvůli stavu nebo problému, který ovlivňuje jeho ledviny. Například ledvinové kameny, které jsou tvrdými ložisky minerálů a solí, které se tvoří v ledvinách, způsobují bolest v boku. Kromě bolesti na boku mohou ledvinové kameny způsobit příznaky jako bolest při močení, nižší bolest břicha, změkčená moč, krev v moči a nevolnost a zvracení. V některých případech může způsobit horečku a zimnici.

Někdy je bolest na levém dolním okraji způsobena problémem s pacientovým zády. Například, pokud osoba má herniated disk, to může někdy způsobit bolest v levé straně zad. Páteční artritida, která je poznamenána zánětem páteřních kloubů, může také vést k bolesti v této oblasti.

Je zajímavé, že člověk může na své levé straně přivést bolest. To se může objevit, když má jedinec stav nebo zranění, které postihuje jednu část těla, ale způsobuje bolest v zcela samostatné oblasti. Zhoršená bolesti na levé straně těla mohou vyplývat z podmínek v hrudníku, části zad nebo břicha. Například pankreatitida může způsobit bolesti v levé straně.