Co se děje s hlienem děložního hrdla během ovulace?

Jedním ze způsobů, jak zjistit, kdy nastane ovulace, je sledovat cervikální hlen. Barva, konzistence a množství je důležité si uvědomit, protože s blížící se ovulací se hlien stává jasným, pružným a hojným. Pozorování cervikálního hlenu během ovulace je jednou z několika způsobů, jak ženy určit, kdy mají mít styk se svým partnerem, aby se dosáhlo těhotenství. Učení, co hledat, je proto důležité, než očekáváte, že těhotenství.

To, o čem mnoho žen neví, je to, že cervikální hlen se mění v průběhu menstruačního cyklu. Změny nejsou jen náhodné, protože každý typ hlenu má účel, zejména během ovulace. Bohužel mnohé ženy považují každé propuštění za negativní, takže je často ignorují, nebo se ho snaží zbavit. Ti, kteří se snaží dosáhnout těhotenství, se nakonec naučí ocenit cervikální hlen, který jejich tělo produkuje, protože těhotenství není bez ní typicky možné.

Hlien, který není plodný, se často objevuje jako lepkavý, tlustý, bílý a objevuje se těsně před menstruací a po ní. Může se vyskytnout velmi málo tohoto druhu hlenu a není považováno za příznivé pro těhotenství, protože je pro něj těžké projít spermie. Mnoho žen ani v této části svého cyklu nezaznamenává žádný cervikální hlen, protože je poměrně málo.

Když žena přistoupí k ovulaci, může zaznamenat nárůst cervikálního hlenu. Pravděpodobně se stane tenčí a snadněji se protáhne, i když je zpravidla stále bílá a není tak hojná jako hlenovitý hlen během ovulace. Často se popisuje jako krémová a říká se, že vypadá jako pleťová voda. Ženy, které sledují tento druh hlenu, by měly v následujících dnech počkat na ovulaci a mohou dokonce začít s pohlavním stykem, aby se zajistilo, že spermie čeká na vajíčko těsně před svolením.

Cervikální hlen je během ovulace čirý, kluzký, pružný a poměrně tenký. Často se říká, že vypadá jako syrové vejce, a měl by být schopen se protáhnout mezi prsty, aniž by se snadno protlačil. To je považováno za nejsnadnější pro spermie cestovat, což dělá to likelier než kdy jindy pro uvolněné vejce být oplodněn. Ve skutečnosti existují některé maziva, které lze zakoupit v obchodě, které napodobují krční hlen během ovulace, což může pomoci ženám, které přirozeně mají potíže s produkcí plodného hlenu. Úplný hlen by měl vyschnout téměř okamžitě po ovulaci, postupně se vrátí na suchý, slabý hlen, který je přítomen během menstruace.