Co způsobuje zelené nehty?

Zelené nehty jsou způsobeny bakteriální infekcí způsobenou Pseudomonas aeruginosa a Aspergillus. Bakterie hnízdí v mezeře mezi hřebík a nehty, kde vytváří zelený pigment. Je častější u žen, jejichž ruce jsou často v kontaktu s mýdlovou vodou nebo detergenty, ale mohou se také objevit v profesích, jako jsou pekaři, kosmetičky a barmani. Jiné příčiny jsou stav nazývaný onycholýza, nečistá nehtová zařízení pro péči o nehty a jejich sdílení stejně jako použití umělých nehtů.

Pseudomonas je běžná domácí bakterie, která se nachází v rostlinách, domácích zvířatech, půdě a ve vodě. Obvykle jsou nehty, nehty a nehtové lůžka pro bakterie pohostinné, ale pokud jsou nějakým způsobem ohroženy, pak mohou pseudomonas najít domov. Krmí mrtvou tkáň v talíři nehtů a to způsobuje oddělení nehtů a nehtů. Zelená barva je způsobena bakteriemi infikujícími lůžko nehtu. Stejně jako zelené se hřebík může zhlukovat a rozpadat na okrajích a prst může bobtnat a být bolestivý.

Tam jsou vzácné případy, kdy houbová infekce známá jako onychomykóza je příčinou zelené nehty. Tato podmínka se stává stále častější, když člověk stárne a zřídka postihuje děti. Onycholýza nastává, když se nehty nebo nehty uvolní a oddělí od nehtové lůžka. K tomu může dojít z důvodu opakovaného traumatu, poškození způsobeného manikourovými nástroji a prodlouženého ponoření do vody, mimo jiné. Vzhledem k tomu, že existuje mnoho příčin, může lékař chtít zkontrolovat kožní problémy nebo zdravotní stavy, jako je například onemocnění štítné žlázy.

Použití umělých nehtů může také způsobit syndrom zeleného nehtu. Technik, který aplikuje hřebík, musí před aplikací vyčistit a dezinfikovat povrch nehtu. Pokud je umělý nehet nanesen na povrch, kde jsou bakterie pseudomonas, pak výsledné virtuální prostředí bez kyslíku umožní bakteriím prosperovat. Poté jedí oleje a vedlejší produkt způsobuje zelenou barvu.

Zelená léčba nehtů je obvykle lokální antibiotikum pro léčbu infekce. Hřebíky by měly být udržovány krátké, aby se léčivo dostalo k hřebíku snadněji. Léčba by měla trvat asi dva nebo tři týdny. Podmínku lze zabránit použitím rukavic, pokud jsou ruce stále v kontaktu s vodou. Alternativní léčby zahrnují rostlinné přírodní oleje, jako je čajovníkový olej. Olej z čajovníku má antibakteriální i antifungální vlastnosti, takže je účinný pro obě příčiny zelených nehtů. Také pomáhá namáčení nehtů v alkoholu několikrát denně.