Co může způsobit necitlivost hlavy?

Necitlivost hlavy může být způsobena nervovým traumatem, mrtvicí a poruchou záchvatů. Kromě toho herpes virus, roztroušená skleróza a další neurologické poruchy mohou způsobit necitlivost hlavy. Tento stav je také nazýván parestézií hlavy a je charakterizován sníženými pocity v hlavě a možná pocit mravenčení nebo “kolíky a jehly”.

Poranění hlavy může způsobit poškození nervu, což může vést ke znecitlivění hlavy. Zranění hlavy může způsobit výraznou ztrátu krve, což také způsobuje zmatené pocity v hlavě. Nejen, že poranění nebo trauma hlavy způsobí necitlivost, ale mohou také způsobit otřes mozku, vážné poškození mozku. Otrasy mohou způsobit silnou bolest hlavy, zmatenost, nevolnost, zvracení a nadměrné spaní.

Poranění míchy může také způsobit necitlivost hlavy a musí být vyhodnoceno a léčeno co nejdříve. Tyto typy poranění mohou poškodit některé nervy míchy a přispět k otupělosti hlavy. Podmínky ovlivňující tyto cervikální nervy zahrnují herniated nebo degenerativní onemocnění disku, meningitidu a roztroušenou sklerózu. Když jsou tyto zdravotní stavy přítomny, jiné příznaky typicky doprovázejí necitlivost v hlavě, protože je zřídka jediným projevem významného zdravotního stavu.

Herpes zoster, známý také jako šindel, může ovlivňovat obličejové nervy způsobující nesnesitelné bolesti, svědění a necitlivost hlavy. Je typické, že se jedná o jednostranně nebo pouze na jedné straně, pokud jde o znecitlivění hlavy šindelového viru. Léčba šindelů zahrnuje léky na předpis, antivirotika, protizánětlivé léky a také léky proti bolesti nebo léky na předpis.

Epilepsie nebo porucha záchvatu mohou přispět ke znecitlivění hlavy. Vzhledem k tomu, že záchvaty narušují průtok krve krční tepnou, mohou způsobit znecitlivění tváře a hlavy. Epilepsii lze léčit protizánětlivými léky a někdy se speciální epilepsií. Ačkoli ne všichni poskytovatelé zdravotní péče doporučují tuto dietu, ukázalo se, že snižuje výskyt záchvatů.

Pozitivní necitlivost hlavy může být způsobena působením tlaku na krevní cévy. To může přispět ke snížení krevního oběhu a následné necitlivosti. Výsledkem může být znecitlivění tváře, hlavy a krku. Navíc může dojít při bolestech hlavy k bolesti hlavy, bolesti v rameni a bolesti krku. Přestože tyto příznaky mohou být alarmující, jsou obecně mírné a dočasné.

Pokud trpí necitlivost hlavy nebo jiné části těla, měli byste se poradit s poskytovatelem zdravotní péče. Typicky, necitlivost hlavy není vážná, ale může někdy znamenat vážný stav. Pomocí diagnostických testů a fyzikálního vyšetření může poskytovatel zdravotní péče určit příčinu a doporučit plán léčby.