Jaké jsou příznaky alergie na tetracyklin?

Tetracykliny, typ léku často předepsaný pro bakteriální infekce, které postihují kůži, stejně jako další nemoci jako cholera a pneumonie, mohou u některých pacientů způsobit závažnou alergickou reakci. Jedním z nejčastějších příznaků alergie na tetracyklin je reakce v kůži, která může nastat jako svědění, vyrážka nebo kopřivka. Utrpení mohou zjistit, že jejich ústa a hrdlo začnou bobtnat a mohou mít také rány v krku. Jiné příznaky alergické reakce zahrnují zožltnutí očí, bolesti kloubů a zvracení. Lidé s některým z těchto příznaků by měli okamžitě vyhledat lékařskou péči, protože mohou naznačovat nástup nebezpečného stavu nazývaného anafylaxe.

Některé z nejčastějších příznaků tetracyklinové alergie jsou problémy s kůží. Alergičtí lidé často vyvíjejí na kůži vyrážku, kopřivku nebo vyvýšeniny. Mohou se objevit nad některým nebo celým tělem osoby a mohou způsobit výrazné svědění a nepohodlí. Příznaky mohou trvat jen několik hodin, ale měly by být stále hlášeny lékaři, aby se zjistilo, zda má být léčba přerušena.

Dalším příznakem, který často vyplývá z alergie na tetracyklin, je otok. To se obvykle vyskytuje na rtech, jazyku a ústech. Hrdlo může během reakce také bobtnat a někteří pacienti se také dostanou do hrdla. Otoky v krku mohou ztěžovat polykání a dýchání a ve vážných případech mohou dýchací cesty zcela uzavřít.

Několik dalších příznaků může také naznačovat alergii na tetracyklin. Bílé oči se mohou znatelně zažloutnout. U pacientů se mohou vyskytnout silné bolesti v kloubech. Někteří lidé také pocítí nevolnost nebo zvracení během alergické reakce.

Známky alergie na tetracyklin by měly být okamžitě hlášeny lékaři nebo jinému zdravotnickému pracovníkovi, protože reakce je často závažná a může naznačovat nástup anafylaxe. Toto je nebezpečné a potenciálně smrtelné onemocnění, které se obvykle po přijetí léků dostává rychle a může způsobit problémy, jako je zvýšená nebo nepravidelná srdeční frekvence, dýchací potíže a mdloby. Vzhledem k závažnosti tohoto typu reakce je důležité, aby pacienti se známou alergií na tetracyklin informovali lékaře o předepisování antibiotik. Většina lidí, kteří nemohou užívat tetracyklin, jsou také alergičtí na doxycyklin a minocyklin, které jsou ve stejné skupině léků, takže je třeba se jim vyhnout.