Jaké jsou příznaky alergické reakce na morfin?

Morfin je opioidní látka, na kterou někteří lidé mohou mít alergickou citlivost. Některé známky alergické reakce na morfin mohou zahrnovat kožní vyrážku a svědění. Mohou také vzniknout gastrointestinální problémy, jako je zvracení. Závažná alergická reakce často způsobí otoky a dýchací potíže a může být fatální.

Opioidní léky jsou odvozeny z rostlin makového opia a mnohé z nich jsou silné bolesti zabíječe, které se obvykle používají ke zvládnutí silné bolesti. Když imunitní systém člověka negativně reaguje na morfin, vyvolá alergickou reakci. Během této doby imunitní systém často uvolňuje látku známou jako histamin, která může způsobit řadu příznaků.

Vyrážka je jedním z nejčastějších příznaků alergické reakce na morfin. Vyrážka může být omezena na malou část těla, ale může se rozšířit i do zbytku těla. Může se také objevit kopřivka a osoba, která je alergická na morfin, může vyvinout citlivost na sluneční světlo.

Svrbení nebo svědění je dalším možným příznakem alergické reakce. I když svědění může být jedním z možných nežádoucích účinků morfinu, závažné svědění může naznačovat alergii. To se obvykle vyskytuje na obličeji a kolem ní, ale zbytek těla může také cítit svědění.

Nevolnost je dalším běžným vedlejším účinkem morfinu, ale závažné gastrointestinální problémy mohou být způsobeny alergickou reakcí. Alergie může nejen způsobit nevolnost, ale také může způsobit zvracení a průjem.

Opuch může také nastat, když člověk s alergií bere morfin. Obvykle se obličej zvětší, včetně rtů, jazyka a hrdla. Pokud se hrdlo zvětší, dýchací cesty osoby se mohou snižovat, což obvykle způsobí potíže s dýcháním. Některé závažné alergie na morfin mohou být dokonce smrtelné, pokud člověk nemůže dýchat.

Jednotlivci s určitými zdravotními problémy, včetně drogových alergií, jsou často vyzýváni, aby nosili kousek lékařských výstražných šperků, typicky náhrdelník nebo náramek, který obsahuje informace o osobních alergích nebo jiných problémech. V případě, že je osoba v nehodě a není schopna mluvit, tento náramek umožňuje lékaři vědět, že mu nemůže být podán morfin.