Jaké jsou příznaky alergické reakce na alergické záchvaty?

Alergická reakce na alergické záchvaty je poměrně častá, ale mnoho příznaků je poměrně mírné. Většina pacientů, kteří dostanou alergické záchvaty, se setká s mírnými verzemi svých pravidelných alergických příznaků, včetně tečkovaných nosů a vodnatých očí. Opakování na místě injekce nebo kolem ní je také běžné. Silná reakce však může někdy vést k anafylaktickému šoku. Pokud se hrdlo zvětší, způsobí potíže s dýcháním nebo možná smrt.

Záběry z alergie jsou velmi podobné očkovacím látkám a obsahují malé množství alergenů, látky, u kterých může být osoba alergická. Když se tyto alergeny vstříknou do těla, imunitní systém produkuje protilátky, ale ne tak málo, kolik by to bylo za jiných okolností. Časem je myšlenka, že tělo zvykne na alergen a přestane reagovat na něj. Mezitím však téměř každý má alergickou reakci na výstřely.

Mnohokrát lidé zažijí typické symptomy alergie poté, co dostanou výstřel. Například, pokud osoba zažívá vodnaté oči a nosní kongesce při vystavení pylu, bude často tyto příznaky při získání výstřelu za tuto alergii. Tyto příznaky jsou zpravidla velmi mírné a obvykle trvají déle než pár dní. Perorální antihistaminikum může pomoci snížit reakci.

Místní kožní reakce, jako otoky a zarudnutí kolem místa vpichu, po záchvatu alergie nejsou neobvyklé. Tyto příznaky mohou začít buď bezprostředně po záchvatech alergie nebo o několik hodin později. Stejně jako ostatní příznaky jsou obvykle méně závažné a často rychle ustupují.

Závažnější reakce na alergické záběry může zahrnovat anafylaktický šok, který může způsobit pokles krevního tlaku. Pokud k tomu dojde, může osoba cítit závratě nebo závratě a možná omdlela. Během těžké alergické reakce může dojít k rychlému srdečnímu tepu. Někteří lidé mohou trpět silným otokem obličeje a okolních oblastí, včetně očí, rtů nebo jazyka. Opuch hrdla může omezit dýchací cesty, což způsobuje potíže s dýcháním.

Léčba alergické reakce na alergické záchvaty je velmi důležitá, protože bez správné léčby by člověk mohl zemřít. Pacienti, kteří dostanou alergické záchvaty, jsou obvykle povinni zůstat ve vyšetřovně nebo v čekárně po dobu až jedné hodiny. To poskytuje lékařům příležitost sledovat je za případné nežádoucí účinky. Pokud k tomu dojde, může být nutná injekce epinefrinu (adrenalin), aby se zvrátily tyto nežádoucí účinky.