Co může způsobit vysoký hladovění cukru v krvi?

Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit vysoký hladin cukru v krku, což je doba, kdy člověk má příliš mnoho cukru v krevním oběhu po osmi hodinách, kdy nejezdí. Některé běžné příčiny zahrnují příliš mnoho léků na inzulín nebo krevní tlak užívaných v noci, tělesný proces známý jako “fenomén úsvitu” a poškození procesů bazální sekrece člověka. Naléhavost krevního cukru se obecně měří poté, co se člověk probudí ráno, než sní snídani.

Užívání příliš vysokého krevního tlaku nebo inzulínu v noci může způsobit špičku hladiny cukru v krvi nalačno. Zatímco cílem užívání inzulinu je snížit hladinu glukózy v krvi člověka, pokud vezme příliš mnoho před spaním, může tělo skutečně zvýšit hladinu cukru v krvi v noci. Stejný jev může nastat, pokud osoba užívá příliš mnoho léků na krevní tlak – tělo může zvýšit krevní tlak během noci. Lidé, kteří zažijí tento fenomén, se mohou probudit uprostřed noci se srdcem, které buší a mají závratě nebo nevolnost. Pokud člověk zažívá toto, měl by mluvit s lékařem o úpravě léků nebo jejich dávkování.

Výskyt známý jako “fenomén úsvitu” může také způsobit vysoký hladin krevního cukru na půdě. Předtím, než se člověk probudí, tělo se připravuje na akci uvolněním krevního cukru, který byl uložen v játrech. Z tohoto důvodu bude člověk vstávat a být ráno aktivní. U některých lidí to může způsobit příliš vysokou hladinu cukru v krvi. Abychom tomu mohli čelit, může mít člověk před lůžkem občerstvení, aby zabránil tomu, aby játra uvolňovaly cukr v předpřipravených hodinách.

Osoba, která nemá správný proces bazální sekrece, může také mít vysoký hladin cukru v krvi. Obvykle tělo člověka bude pravidelně vylučovat malé množství inzulínu, takže tělo může užívat krevní cukr mezi jídly. Pokud se tento proces poškodí, může játra rozpoznat nedostatek inzulínu jako znamení, jak začít vylučovat více cukru do krevního oběhu. K tomu, aby to zvrátilo, může člověk užívat inzulin. Před provedením jakýchkoli opatření k nápravě tohoto problému by měl pacient navštívit lékaře, aby diagnostikoval problém a předepsal inzulin nebo jiné léky.

Člověk může často kontrolovat hladinu cukru v krvi s vysokým hladem krve tím, že jí před spaním uschne občerstvení, změní načasování léků, které užívají v noci, nebo cvičí před spaním. Je však důležité, abyste se s lékařem porozprávěli o nejlepších pokynech a pokynech pro kontrolu hladiny cukru v krvi, zvláště pokud to znamená změnu načasování nebo dávkování předepsaného léku. Je zajímavé, že osoba s vysokým hladinám cukru v krvi na nalačno může během zbytku života mít normální hladinu glukózy v krvi. Naopak, osoba s normálním hladinou cukru v krvi nalačno může zápasit s vysokým obsahem glukózy v krvi po celý den. Proto by měl člověk, který se zajímá o hladinu glukózy v krvi, zkontrolovat v různých časech, aby získal co nejpřesnější čtení.