Co jsou vaginální probiotika?

Probiotika jsou jakousi “dobrou” bakterií, která se obvykle vyskytuje v zažívacím traktu člověka a pro ženy ve vagině. Probiotika bojují proti nadměrnému růstu špatných bakterií. Vaginální probiotika, konkrétně, zabraňují nadměrnému růstu kandidy, která je zodpovědná za kvasinkové infekce. Nejvíce vaginální probiotika to dělají s dobrými bakteriemi nazývanými laktobacillus. Ženy si mohou koupit vaginální probiotika bez lékařského předpisu, ale protože probiotika by neměla být používána, pokud jsou přítomny určité zdravotní stavy a opakované kvasinkové infekce mohou být příznaky vážnějších zdravotních problémů, měli by se nejprve porozhlédnout se svými lékaři.

Existují různé typy a zdroje probiotik, ale nejběžnější typy vaginálních probiotik jsou orální suplementy a vaginální čípky. Způsob a přesný účel, pro který žena používá tyto produkty, závisí na samotném výrobku a na pokynech obsažených. Například perorální probiotické doplňky jsou obvykle navrženy tak, aby byly denně užívány, aby pomohly při prevenci kvasinkových infekcí. Některé perorální doplňky mohou být navrženy tak, aby byly užívány několikrát denně po určitý počet dní, aby se zmírnila příznaky infekce kvasinek. Na druhou stranu jsou vaginální čípky obvykle určeny k vkládání do vagíny po určitý počet dnů za jediným účelem vytvrzování nebo zmírnění příznaků současné kvasinkové infekce.

Vaginální probiotika nevyžadují předepsání. Ženy mohou nalézt volně prodejné probiotiky ve většině obchodů s drogami, ve zdravotnických a wellness obchodech a dokonce i ve farmaceutických odděleních obchodů s potravinami. Mnoho společností prodává tyto typy probiotik online prostřednictvím webových stránek a některé zdravotní řetězce dokonce prodávají probiotika prostřednictvím katalogů nebo telefonicky. Cena denních probiotických doplňků určených k prevenci kvasinkových infekcí je obvykle podobná ceně jakékoli jiné láhve doplňků. Náklady na vaginální probiotika pro zmírnění symptomů a léčbu současných kvasinkových infekcí jsou srovnatelné a někdy i levnější než tradiční léčba kvasinkovou infekcí.

I když jsou vaginální probiotika k dispozici bez lékařského předpisu, je vhodné, aby ženy mluvily se svými lékaři dříve, než začnou používat probiotické doplňky. Mnozí odborníci v oblasti zdravotní péče radí lidem, kteří mají ve střevě stávající poškození nebo nadbytečnou bakterie ve střevech, aby se vyhnuli používání probiotik. Probiotika se také nedoporučují pro osoby s oslabeným imunitním systémem. Je to zvláště důležité pro ženu, která doufá, že při použití probiotik najde úlevu z častých kvasinkových infekcí, aby si promluvila se svým lékařem. Časté kvasinkové infekce mohou být příznakem závažnějšího, závažnějšího zdravotního problému.