Co jsou symptomy alergie kvasinek?

I když mohou být velmi chutné, někteří lidé nemohou jíst potraviny, které obsahují droždí. Mezi běžné potraviny obsahující droždí patří role, bagelky, chléb, pivo, víno a některé druhy ovoce, například hrozny. U některých lidí může vyvolat alergickou reakci konzumace potravy plné kvasnic. V takovém případě může být osoba údajně alergická na droždí, která může způsobit různé znepokojující příznaky. Přestože se tyto příznaky liší u každého člověka, některé z nejčastějších symptomů alergie na kvasinky zahrnují zažívací potíže, kožní vyrážky, přetížení nosu a svědění nebo vodnaté oči.

Trávicí problémy jsou častými příznaky alergie na kvasinky. Spotřeba potravy obsahující droždí může způsobit řadu poruch gastrointestinálního traktu. Někteří lidé mohou mít průjem, zatímco jiní mohou mít přesně opačný problém a mohou jim být způsobena zácpa. U každé z těchto případů bude mít jedinec bolesti břicha, které mohou být doprovázeny břišními křečemi. Jiné problémy s trávením vyvolané alergií na kvasinky mohou zahrnovat břišní distenzi nebo nadýmání, nevolnost a zvracení.

Kožní vyrážky mohou být také symptomy alergie kvasinek. Obvykle je vyrážka jedním z prvních příznaků jakéhokoli typu alergické reakce. Jedinci s kožní vyrážkou mohou na pokožce vyvíjet malé červené vyrážky. Navíc, jako součást reakce může člověk vyvinout podráždění kůže, které může na pokožce způsobit velké, lesklé, podobně jako v případě včel. Přípravek, který lze podávat bez lékařského předpisu, může být podán kožní vyrážka, jako je antihistaminika, avšak některé případy mohou vyžadovat lékařský zákrok k léčbě reakce.

Další příznaky alergie na droždí mohou zahrnovat nosní kongesce, běhounský nos, vodnaté oči a svědění oči. Někteří lidé mohou mít kombinaci mnoha těchto příznaků. Například jednotlivci mohou během alergické reakce vykazovat jak nosní kongesce, tak běhý nos v různých intervalech. Ve většině případů svědění oči povede k vodnatým očím, proto mohou být tyto příznaky také kombinovány. Často, jestliže jsou alergičtí, u jedinců dochází také po bolestech hlavy po jídle s potravinami obsahujícími droždí.

Počet příznaků alergie kvasinek, které člověk může zažít, může být četný. Při každé reakci na alergie kvasinek může osoba zaznamenat různé příznaky. Kýchnutí, kašel a zatažení mohou být příznaky. Některé reakce mohou zahrnovat bolest v krku a ve vážných případech se krk může cítit těsně, jako kdyby se pokusil zavřít. Pokud se člověk objeví tento příznak, stává se extrémně slabým nebo slabým, lékařská péče by měla být okamžitě vyhledána, neboť to může být život ohrožující situace.