Jaké jsou příznaky infekce tamponem?

Známky tamponové infekce obvykle zahrnují abnormální výtok, špatný zápach z pochvy a vaginální svědění a podráždění. Někteří lidé s tímto typem infekce také rozvíjejí bolesti a bolesti, které ovlivňují jejich svaly, stejně jako bolest a těžký pocit v oblasti břicha a pánve. Navíc může dojít k rozvoji horečky, bolesti hlavy, závratě, volných střev, žaludeční nevolnosti a kožních vyrážek v souvislosti s infekcemi způsobenými tampony.

Jedním z nejběžnějších příznaků tamponové infekce je abnormální vaginální výtok. Může to znamenat výboj, který je tlustší než normální nebo má mimo barvu, například žlutou nebo zelenou. V závislosti na tom, jak dlouho žena udržuje tampon na místě a závažnost infekce, může dokonce zaznamenat černý výboj. Takové známky obvykle vyžadují lékařskou prohlídku a léčbu. V případě, že stále existuje tampon nebo jeho část v pochvě, doktor jej může také odstranit.

Jedna osoba může také mít řadu dalších vaginálních příznaků, když má tamponovou infekci. Může například zaznamenat svědění a podráždění v oblasti nebo špatný zápach, který vychází z této části těla. Sexuální aktivita by se mohla ukázat jako bolestivá nebo alespoň dráždivá.

Tamponová infekce může také postihnout jiné části těla ženy. Například si může všimnout, že její břicho se cítí bolestně a nepříjemně. Mohla také zažít pocit tlaku nebo nepohodlí ve své pánvi. Některé ženy se také stávají závraty nebo se u nich vyskytuje horečka kvůli tomuto typu infekce.

Zatímco jakýkoli typ vaginální infekce může být vážný a vyžadovat si pozornost lékaře, syndrom toxického šoku je potenciálně smrtící bakteriální infekce, která vyžaduje rychlou léčbu. Tato infekce je spojena s užíváním tamponu u žen, které si vybírají tampony s vysokou absorpcí nebo nemění své tampony dostatečně často, ale může se vyvíjet i z jiných důvodů. Například některé ženy ji vyvíjejí ve vztahu k použití hubení proti narození.

Vysoké teploty a bolesti hlavy patří mezi nejčastější příznaky syndromu toxického šoku. Osoba s touto infekcí může také cítit závratě, rozvinout svalové bolesti a bolesti a zaznamenat vyrážku tvořící se na kůži. Může se také objevit průjem a zvracení.

Je důležité si uvědomit, že ačkoli syndrom toxického šoku je často označován jako tamponová infekce, může se také vyvinout u lidí, kteří nikdy nepoužívali tampony. Méně často se mu může vyvinout muž nebo žena kvůli ranám, které umožňují bakteriím snadný přístup do těla. Dále se může vyvinout u osoby, která má bakteriální infekci způsobenou Staphylococcus, která je schopna způsobit mnoho různých typů infekcí.