Co způsobuje zánět žaludku?

Špatná ústní hygiena je často příčinou zánětu žaludku. Když člověk neublíží správně svůj zub, plak se zvedá a začne dráždit dásně. Gingivitida dýchacích onemocnění je obzvláště běžné onemocnění, které způsobuje zánět žaludku a je nakonec způsobena špatnou ústní hygienou. Zanícené dásně mohou být příznakem závažnějšího onemocnění dásní. Gingivitida může postupovat k parodontitidě, která může vést k silné bolesti, krvácení dásní a ztrátě zubů.

Zubní plaketa se zvedá na zuby a pokud není odstraněna během tří dnů, ztuhne se stát zubním kamenem. Pokud se řádné kartáčování a nanášení zubů není prováděno denně, tento postup se opakuje až do okamžiku, kdy se dásně podráždí a zapálí. Gumová choroba, a proto zánět, je způsoben tímto nedostatkem správné ústní hygieny.

Existují dva možné typy onemocnění, které mohou způsobit zánět dásní: zánět dásní a periodontitida. Gingivitida dýchacích onemocnění je způsobena reakcí těla na chemikálie, které jsou dány bakteriemi, které reagují na plaky kolem určitých oblastí zubů a dásní. Gingivitida může postupovat k parodontitidě, ačkoli to není vždy, i když neopracované. Parodontitida se týká ztráty alveolární kosti kolem zubů, což je způsobeno mikroby na zubech a reakce imunitního systému na ty mikroby. Pokud je přítomna parodontitida, bude vždy předcházet zánět dásní.

V závislosti na závažnosti někdy zánět zmizí pravidelným kartáčováním a zoubkováním. Například gingivitida ulovená včas může být ošetřena bezchybnou ústní hygienou. V mnoha případech by však postižená osoba měla dostat hluboké čištění zubním lékařem spolu s radou, jak pokračovat v léčbě a zabránit budoucím onemocněním dásní. Pokud je onemocnění dásní těžké, může mít postižená osoba potřeba více čisticích prostředků, antibiotik a dalších postupů, aby se zbavila infekce a zlepšila vzhled úst. Léčba zánětu žaludku bez ohledu na příčinu obvykle vede ke zhoršení stavu.

Zubní lékaři obecně doporučují kartáčování a zubání zubů alespoň dvakrát denně. Používání štětce s měkkými štětinami se často doporučuje spolu s čištěním déle místo tvrdšího. Konečně je použití nití důležité pro prevenci onemocnění dásní a mělo by být děláno jemně, aby se zabránilo řezání dásní. V kombinaci s rutinními prohlídkami prováděnými zubním lékařem by zánět dásní způsobený špatnou ústní hygienou již neměl být problémem.