Co mohu dělat, když moje náušnice způsobí vyrážku?

Zkušenost s vyrážkou může být bolestivá situace. Když se vyrážka nachází na laloku, může se bolest blížit oslepnutí. Světelné ušní lalůčky jsou často výsledkem nějakého zánětu, který je způsoben přítomností látky, která nějakým způsobem dráždí pokožku. Existuje dobrá šance, že látka má něco společného s náušnicemi. Zde je několik tipů, jak postupovat, když náušnice způsobí vyrážku.

Jedním z hlavních důvodů, proč náušnice mohou způsobit vyrážku, je to, že kovové složení náušnic vytváří alergickou reakci. Reakcí může být pokovení na náušnicích nebo na kov nacházející se pod pokovením. Mnoho lidí trpí například alergií na nikl. Nikl je často používán jako součást vzorce pro pokovování na rozpočtových a středních cenách náušnic. První věc, kterou máte udělat, pokud máte infikovanou ušnicí láhev, je odstranit náušnice. Pokud ve skutečnosti kov způsobuje vyrážku, bude to mnohem jednodušší, pokud odstraníte materiál, který situaci vytvořil.

Dále zkuste použít antiseptik na infikované ušní lalůčky. Účelem je vyčistit oblast bakterií, které se mohly nahromadit. Když náušnice způsobí vyrážku, malé otvory v laloku jsou obzvláště citlivé na otoky a záněty. Čištění pórů a léčba současné infekce bude dlouhou cestou k dosažení úlevy od svrbení ušního laloku. V závislosti na závažnosti vyrážky mohou být tyto dva kroky vše, co potřebujete k oživení.

Náušnice způsobují vyrážku, protože je zde něco, co nesouhlasí s vaší tělesnou chemií. Problémem může být místo náušnice, nebo to může být něco o těle náušnice, která vytváří problém. Možná nemáte kovové sloupky. Pokud ano, znamená to, že kovové alergie nejsou hlavní příčinou otoku a bolesti. Ale může existovat kov na konstrukci samotné náušnice, nebo jedno z barviv používaných k barvení částí návrhu, který způsobuje problém.

Obecně platí, že pokud náušnice způsobí vyrážku, můžete vysledovat původ snadno tím, že několik náušnic odjedete na několik dní. Jakmile vyrážka vyčistí, zkuste použít náušnice s nekovovými sloupky. Pokud se zdají být v pořádku, pak jste identifikovali původ problému. Pokud tomu tak není, přestat nosit náušnice s jakýmkoliv kovem v designu. Stejně jako u všech případů svrbení ušních lalů lze určitým způsobem vysledovat obsah kovu.

Nicméně, pokud mnoho různých druhů náušnic způsobí vyrážku, může být něco jiného než alergie na nikl v práci. Pokud se zdá, že i plastové sloupky způsobují problémy, může dojít k nějakému základnímu zdravotnímu problému, který se projevuje formou vyrážky. Stručně řečeno, svědění a rozhořčená vyrážka ušního lalku nemusí být o tom, co se děje s ušima, ale je známkou dalšího zdravotního onemocnění. Pokud odstraníte náušnice a čistíte oblast důsledně, nevede ke snížení bolesti, okamžitě vyhledejte lékaře.