Jaké jsou příznaky alergické reakce na make-up?

Pro kosmetické uživatele, kteří mají alergickou reakci na make-up, jsou častější, než si mohou někteří myslet. Když je dráždivý výrobek, jako je oční linka nebo řasenka, může se člověk setkat s červenými, vodnatými, svědivými očima. Často vznikají zčervenání a vyrážky podobné kořenům. Blistry, vločková kůže a bolest mohou být také znaky toho, že osoba prožívá špatnou reakci na make-up.

Mnozí lidé nikdy nepřemýšlejí o tom, že jsou alergičtí na make-up, dokud nezažijí nepříznivé účinky při jejich užívání. Vzhledem k tomu, že mnoho příznaků je podobných těm, které se vyskytly u jiných typů alergií, někteří lidé si možná neuvědomují, že jejich make-up je příčina, i když mají problémy. Například alergická reakce na make-up umístěnou na očích nebo kolem očí, jako je řasenka, může způsobit svědění nebo trhání. Takové příznaky mohou být snadno zaměněny za sezónní alergie.

Rashes jsou další známkou alergické reakce na make-up. Pro mnoho lidí se jedná o stránky, které mohou začínat červenou barvou. Vzhledem k tomu, že pod kosmetikou může být skvrna ukryta, nemusí tento indikátor zpočátku zaznamenat. Místo se často začíná svědit a jedinec se může ocitnout v oblasti tření nebo poškrábání oblasti, která může odstranit kosmetiku a odkrýt zarudnutí. Později může vzniknout skupina malých hrbolů.

Všechny tyto příznaky se mohou objevit během krátké doby. V některých případech se příznaky vyskytují současně. Tam jsou také někteří lidé, jejichž příznaky jsou zpožděny. Mohou zjistit, že místo alergické reakce se vysychne a kůže se rozfouká. Někteří lidé mohou tuto chybu považovat za běžnou problematiku suché kůže.

Blistry mohou být známkou abnormální reakce na make-up. Puchýř je kapsička naplněná tekutinou, která by měla být ošetřena zvláštní pozorností, protože nedostatek správné péče může vést k infekci. Někdy nemusí být viditelné známky alergie, ale postižená oblast může být bolestná. Některé příznaky mohou být doprovázeny zánětem.

Uživatelé kosmetických přípravků by si měli uvědomit, že při prvním použití přípravku nemusí dojít k alergické reakci na make-up. Je možné, že osoba bude mít nepříznivé účinky s produktem, který už mnohokrát užívala. Ačkoli se alergie může vyvinout v průběhu času, pokud nějaká přísada způsobuje alergickou kontaktní dermatitidu, je pravděpodobné, že problém nevyjde. Aby se zabránilo chybným známkám alergické reakce na jiný problém, měli by uživatelé kosmetických přípravků vzít na vědomí, pokud v minulosti někdy zaznamenali problémy jako suchá kůže nebo sezónní alergie. Pokud tomu tak není, budou si pravděpodobně všimnout, že problémy nastávají po aplikaci určitého produktu.