Jaké jsou příznaky alergické reakce na ibuprofen?

Úna a opuch obličeje jsou příznaky alergických reakcí na ibuprofen. Náhlý výskyt jasně červených vln je pravděpodobně kopřivka, která se může rozšířit a změnit tvar. Opuch obličeje je dalším běžným příznakem alergie na ibuprofen, který se také vyskytuje v reakci na mnoho dalších alergenů. Ne všechny negativní reakce na ibuprofen jsou však alergické reakce. Navíc po probuzení alergické reakce na ibuprofen může být pacientovi doporučen lékař, aby se lék nepoužíval znovu.

Někdo, který zažívá alergickou reakci na ibuprofen, může vyvinout kopřivku, což je běžná odpověď na alergen. Jsou svědící, červené vlny, které se mohou objevit téměř kdekoli na těle. Úlepy se mohou rozšířit na další části těla a spojit se s dalšími úly, aby se staly jedním velkým úlem. Tento druh alergické reakce obvykle zpomaluje během několika minut až hodin, ale závažné případy mohou vyžadovat vyšetření lékaře. Antihistaminika se obvykle doporučuje pomoci se zbavit včel, kromě toho, že se vyhýbají kožním dráždivým látkám a horkému dešti.

Obličejové otoky mohou být život ohrožující alergickou reakcí na ibuprofen, zvláště pokud se jazyky zvětšují. Někdy je otok mírný a obtížně odhalitelný. Jinak může být otok tak hrozný, že postižený člověk zažívá bolest a potíže s dechem. Tato alergická reakce musí být co nejdříve ošetřena zdravotníkem a je třeba se vyvarovat ibuprofenu a ostatním podezřelým alergenům. Při hledání pomoci může člověk použít na svém obličeji studený komprese a ujistěte se, že udržuje jeho hlavu nad zbytkem jeho těla, aby pomohla snížit otok.

Zdá se, že alergická reakce na ibuprofen nemusí být problémem souvisejícím s ibuprofenem. Stejně jako všechny léky má ibuprofen nežádoucí účinky, z nichž mnohé mohou být těžké nebo život ohrožující a mohou být zaměněny za alergickou reakci. Dýchací potíže, křeče a vykašlávání krve jsou některé závažné nežádoucí účinky, které by měly být hodnoceny lékařem. Zvonění v uších, závratě a rozmazané vidění jsou mírnější problémy. Ve všech těchto případech by lék neměl být znovu užíván dříve, než je jeho účinky projednány s lékařem.

Většina lidí se snaží vyhnout podezření na alergeny, aby zabránila další špatné reakci. Namísto použití ibuprofenu může člověk aplikovat lahvičky nebo teplo ke snížení bolesti. Lehké cvičení může také pomoci, například některé rutiny jógy a jiné cvičení s nízkým dopadem. Ibuprofen se prodává pod různými značkami a existuje mnoho podobných léků, které mohou také způsobit alergickou reakci. Pokud má člověk pochybnosti o tom, co má užívat místo ibuprofenu, měl by se poradit s lékařem.