Co způsobuje necitlivost během těhotenství?

Necitlivost během těhotenství může být docela děsivá, zvláště když ženy nikdy předtím nezažily tento stav. Naštěstí jsou příčiny necitlivosti spojené s těhotenstvím obvykle poměrně malé. Mezi nejčastější příčiny tohoto stavu patří poškození sedacího nervu, Raynaudova choroba nebo zadržování vody. Ženy, které pociťují necitlivost během těhotenství, by měly mluvit se svými lékaři co nejdříve. Zatímco tyto podmínky lze obvykle léčit poměrně snadno, neměly by být ignorovány. Ve většině případů, jakmile žena porodila dítě, budou příznaky necitlivosti zmírněny.

Necitlivost během těhotenství je obvykle způsobena ischiasem. Sciatika se vyskytuje u těhotných žen kvůli vysokému množství tlaku umístěnému na dolní části zad. Když dolní část zadní části již nemůže podporovat váhu těhotenství, často dochází k poškození disku. Výsledkem je zánět tkání a nervů, které obklopují ischiatický nerv. Bolest sciatického nervu může být také způsobena, když se disk náhodně vysunul z jeho normálního místa. Zatímco necitlivost nohou je častým příznakem ischias spojeného s těhotenstvím, další příznaky mohou zahrnovat bolest v bokech a dolní části zad.

Raynaudova choroba je také často obviňována z necitlivosti během těhotenství. Zatímco nebylo zjištěno, že těhotenství způsobuje tento stav, bylo spojeno se zvýšením závažnosti onemocnění. U Raynaudovy choroby má vystavení chladnému počasí extrémní rychlost kontrakce krevních cév. To často vede ke změně barvy pokožky a silné necitlivosti rukou a prstů. Jedinci, kteří byli dříve diagnostikováni Raynaudovou chorobou, by měli mluvit se svým lékařem, aby zajistili nejlepší lékařskou péči. Pokud je ponechán nespravovaný, může být tento stav nebezpečný pro nenarozené kojence.

V některých případech může retence vody během těhotenství způsobit značné množství necitlivosti. Ženy, které pociťují necitlivost kvůli zadržování vody, se cítí nejčastěji v rukou a nohou. Příležitostně může dojít ik znecitlivění v žaludku a stehnech. Ženy, které se vyvíjejí necitlivost související se zadržováním vody, jsou obvykle povzbuzovány k tomu, aby se během zbytku těhotenství vyvarovaly slaných potravin.

Zatímco necitlivost během těhotenství není typicky považována za život ohrožující stav sama o sobě, mohou nastat závažné komplikace. Ženy, které jsou těhotné a zaznamenávají zvýšení rychlosti nebo závažnosti necitlivosti, by měly vyhledat lékařskou pomoc. Ve většině případů lze snadno léčit léky, které byly pro matku i dítě prokázány jako bezpečné.