Co způsobuje bolest při spánku?

Osoba může při bolesti spát z různých důvodů, včetně spaní na matraci, která neposkytuje řádnou oporu nebo pomocí polštáře, které správně nepodporují hlavu a krk. Boční pražce mohou také mít bolesti v rameni nebo rameni bez řádné podpory a zarovnání páteře. V některých případech mohou lékařské stavy, jako je revmatoidní artritida a ramenní tendinitida, také způsobit bolest při spánku.

Když člověk pociťuje bolesti kloubů nebo spánek při spánku nebo při probuzení v dopoledních hodinách, nemusí se spojit s matrací nebo polštářem. V mnoha případech však matrace, která se svrbí nebo polštář, který neposkytuje řádnou oporu, může způsobit bolesti a bolesti. Přestože při spánku dochází k dalším příčinám bolesti, nahrazení opotřebované nebo vadné matrace nebo polštáře by mohlo pomoci.

Další častou příčinou bolesti při spánku je fibromyalgie. Tento stav může způsobit rozšířenou muskuloskeletální bolest, zejména při spánku v poloze, která tlačí na zvlášť citlivou oblast těla. Artritida může také způsobit bolest při spánku, protože klouby se ztuhly během prodloužených období nečinnosti.

Bolest hlavy v dutině může způsobit bolest při spánku. U mnoha jedinců se při ležení zvyšuje tlak sínusu. Někteří lékaři doporučují spát s lehce zvýšenou hlavou, aby zmírnili tlak. U mnoha jedinců mohou bolest hlavy napětím také způsobit bolest při spánku.

Některé děti trpí příležitostnými infekcemi uší, které mohou během spánku způsobit bolest. Během ležení může dojít ke zhoršení kvality uší, protože vzrůstá tekutina a tlak. Opět, způsob, jak se tomuto vyhnout, je lehce zvednout hlavu s dalším polštářem.

U mnoha jedinců může bolesti zubů při spánku způsobit silnou bolest. Při ležení krev proudí volněji do hlavy, což vede k bobtnavé bolestí v oblasti zubů nebo dásní. Ve většině případů není vidět zubaře v pozdních nočních hodinách a někteří lidé najdou úlevu tím, že podepírají polštáře.

Mnoho lidí trpí křečemi při spánku. Noční bolesti se často projevují v oblasti lýtka nebo dolní části nohy. Svalové křeče a bolest mohou způsobit, že se někteří jedinci probudí z hlubokého spánku. V některých případech může dehydratace nebo nedostatek draslíku způsobit křeče v nohou nebo noční bolesti. V některých případech může teplo nebo masáž zmírnit bolestivé příznaky.

Během těhotenství mohou některé ženy při spánku pociťovat bolesti kyčle nebo zad. To je způsobeno nerovnoměrným rozložením hmotnosti, především na boky nebo dolní části zad. Mnoho žen hledá pohodlí a úlevu pomocí tělového polštáře během těhotenství.