Jaké jsou příznaky alergické reakce na kokosový olej?

Alergická reakce na kokos, která se může objevit, jestliže vnímaví lidé jedí s kokosem nebo používají na kůži produkty, které obsahují jeho olej, může způsobit řadu nepříjemných příznaků. Známky reakce se často objevují na kůži, jako otok, svědění a dokonce i kopřivky nebo puchýře. Někteří lidé mohou vyvinout respirační příznaky, včetně kongesce, kašel nebo sípání. Jiní mohou mít problémy s trávicím systémem, včetně bolesti břicha, nevolnosti a průjem. Ve velmi vzácných případech může dojít k závažné reakci, která může zahrnovat otoky v ústech a krku, potíže s dýcháním a anafylaktický šok.

Problémy s kůží jsou často známkou alergické reakce na kokos a mohou být výsledkem požití nebo kontaktu s lotiony, krémy nebo šampony obsahujícími kokosový olej. Pokud se jede kokosový oříšek, může alergická osoba zaznamenat brnění nebo svědění v ústech, krku nebo na jazyku, i když reakce může být systemičtější a způsobuje také svědění, ekzém nebo kopřivku i na jiných částech těla. Pokud je reakce výsledkem vnější aplikace kokosového oleje, obvykle se na pokožce, na kterou se aplikuje, objeví kontaktní dermatitida, může se zjistit, že kůže se stává červenou, zapálenou a svědící a často vyrážka nebo Budou se rozvíjet puchýře.

Respirační příznaky jsou dalším běžným příznakem alergické reakce na kokos. Kůry, kongesce a výtok z nosu mohou vzniknout, když alergičtí lidé jedí kokos a mohou také vyvolat bolest hlavy v důsledku tlaku na sinus. Mohou také pocítit těsnost v hrudi, kašel a dušnost.

Lidé, kteří mají alergickou reakci na kokosový ořech, mají někdy zažívací potíže. Mohou mít břišní nepohodlí nebo bolest. Někteří se mohou cítit nevolně nebo dokonce zvracet, jiní mohou mít průjem, zatímco kokosový ořech je v jejich systému.

Zatímco alergická reakce na kokos je poměrně vzácná a těžká reakce je ještě nepravděpodobnější, je možné, že k němu dojde. Lidé, kteří jsou extrémně alergičtí, mohou najít otok jazyka, ústa nebo krku. Mohou mít bolest na hrudi a dýchání může být obtížné. Mohutná, extrémně svrbivá vyrážka nebo kopřivka se mohou vyvinout po většinu těla. Každý, kdo zažívá tyto typy příznaků, by měl okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, protože by mohl naznačit nástup anafylaktického šoku, případ smrtelného stavu.