Jaké jsou příznaky otravy proti zamrznutí?

Otrava etylenglykolem nebo otravou nemrznoucími látkami se vyskytuje, když člověk nebo zvíře pohltí nemrznoucí směs, látku používanou v motorových vozidlech. Během prvních hodin po požití této látky může osoba mít gastrointestinální potíže a působit pod vlivem alkoholu. Jelikož tělo porušuje látku dále, může nastat také vysoký krevní tlak a svalové křeče. Problémy s ledvinami a močením jsou také častými příznaky otravy proti zamrznutí.

Nemrznoucí směs je látka používaná v radiátorech vozidla, která snižuje teplotu motoru. Etylenglykol se dnes používá na většině nemrznoucích prostředků na trhu. Při požití člověkem, ať už náhodně nebo záměrně, může tato sloučenina způsobit řadu vedlejších účinků. V mnoha případech může být fatální.

Během několika prvních hodin až po požití látky může nemrznoucí směs způsobit různé gastrointestinální problémy. Nevolnost a bolesti břicha jsou častými příznaky otravy, například. Někteří lidé mohou také zvracet.

Lidé, kteří trpí tímto druhem otravy, se mohou také chovat, jako by byli opilí. Mohou být nekoordinované nebo zmatené. Nezřetelná řeč a závrat jsou také častými příznaky intoxikace ethylenglykolem.

Jak čas proběhne, začne tělo ještě více rozbít ethylenglykol a objeví se různé příznaky jedu. Může se objevit vysoký krevní tlak a svalové křeče spolu s dýchacími problémy a nepravidelnými srdečními údymi. Někteří lidé zemřou v tomto okamžiku, pokud se otravy nezajímají a orgány se mohou v ostatních přestat vypírat.

Obličky jsou orgány nejvíce postižené tímto typem otravy. Problémy s ledvinami obvykle začínají několik dní po požití nemrznoucí kapaliny. Bolest může být pociťována po stranách dolní části zad, kde se nacházejí ledviny. Někteří lidé, kteří trpí otravou z nemrznoucí kapaliny, mohou mít také velmi málo moči, nebo může být přítomna krev v moči.

Nemrznoucí směs může být požádána buď náhodně nebo úmyslně. Vzhledem k tomu, že většina nemrznoucích prostředků má jasnou barvu a sladkou chuť, jsou pro ně zvláště přitahovány děti. Většina rodičů je varována, aby nemrznoucí směs neměla na dosah dětí, aby se zabránilo otravám. V několika případech se někteří lidé dokonce pokoušeli spáchat sebevraždu tím, že pohltili nemrznoucí směs.

Kočky a psi jsou také velmi náchylní na otravu proti zamrznutí. Stejně jako děti, zdá se, že jsou přitahovány ke sladké chuti látky. Otrava proti zamrznutí u zvířat často vede k záchvatům, křečemi a smrti.