Jaké jsou příznaky dehydratace u dospělých?

Příznaky dehydratace u dospělých zahrnují žízeň, zmatenost a snížený výkon moči, mimo jiné. Lidé, kteří vykazují příznaky dehydratace po cvičení nebo za teplého počasí, by měli být přiváděni do chladného prostředí a opatřeni vodou, aby si mohli popíjet, aby pomalu přiváděli své hladiny hydratace zpět do normálu. Lidé mohou být také dehydratováni za jiných okolností jako součást systémového problému nebo reakce na léčbu. Osoby ohrožené dehydratací kvůli zdravotním stavům jsou zpravidla varováni poskytovateli péče, aby mohli podniknout kroky, aby se tomu vyhnuly.

Včasné známky dehydratace u dospělých obvykle zahrnují vedle výše uvedených příznaků závratě, palpitace srdce, pomalost a slabost. Lidé si možná neuvědomují, že jsou dehydratováni, ale budou se cítit nesoustředěni a budou reagovat pomaleji, když budou mluvit. Mohou být také pozorovány zpomalené reakční časy v reakci na jiné podněty jako nebezpečí na turistické stezce a lidé mohou mít potíže s úkoly vyžadujícími komplikované kognitivní procesy.

Jak dehydratace postupuje, lidé mohou vyvinout sucho v ústech, zduřený jazyk, zimnice, bolest na hrudi a hlava vyvrhela. Nebudou schopni se potnout a mohou se potýkat s dalšími problémy s chůzí, kromě špatného řízení rukou rukou. V závažných případech může dehydratace dospělých způsobit nevolnost, záchvaty a kóma. Není-li pacientovi poskytnuta okamžitá léčba, může dojít k úmrtí v důsledku dehydratace.

Když je uhynulý, dehydratace u dospělých se velmi snadno léčí. Některé pacienty chtějí vychladnout, nabízejí vodu k pití a někdy stříkají tělo studenou vodou, aby se snížila teplota jádra. Je důležité vyvarovat se dávkování příliš velké vody pacientům najednou a zajistit jim pokojovou teplotu, spíše než horkou nebo chlazenou vodu. Jakmile je pacient alespoň částečně rehydratován a normálně močí, mohou být do vody přidáváni elektrolyty, aby se udržely hladiny elektrolytu pacienta stabilní.

V případech závažné dehydratace může být vyžadována hospitalizace pro odpovídající léčbu. Dehydratace u dospělých může být velkým problémem ve velmi horkém klimatu, kde lidé nemohou přistupovat k ochlazovacím prostředkům, stejně jako místa, kde jsou dodávky vody nepravděpodobné. V těchto oblastech mohou být chladicí centra v létě otevřena, aby lidem poskytla vodu a místo, kde se uvolní z tepla. Lékařský personál na takových místech může sledovat lidi na dehydrataci a v případě potřeby jim poskytne ošetření.