Co způsobuje opacitu rohovky?

Neprůhlednost rohovky nastává, když se rohovka zjizví zraněním nebo infekcí. Jizva brání tomu, aby světlo mohlo projít rohovkou, kde by se normálně ohýbala a soustřeďovala se přes duhovku na sítnici, což způsobilo zhoršení a ztrátu zraku. Poruchy rohovky, jako je neprůhlednost rohovky, mají vliv jak na lidi, tak na zvířata, zejména u skotu.

Rohovka je tenká průhledná tkáň, která pokrývá povrch oka. Má dvě úlohy: ochránit oči před nečistotami, nečistotami a bakteriemi a nechat a ohýbat světlo. Ve skutečnosti je zodpovědný za více než polovinu očního zaměření. Ačkoli rohovka je velmi tenká, má pět vrstev. Poškození kterékoli vrstvy může způsobit zakalení rohovky.

Jedním z nejčastějších příznaků opacity rohovky je snížená viditelnost nebo ztráta zraku. Člověk může mít pocit, že je v jeho oku něco, a to i po vypláchnutí oka a při pohledu na něho. Může také trpět světelnou citlivostí a nevysvětlitelným zčervenáním očí, stejně jako oblast v oku, která vypadá zakalená nebo mléčná.

Existuje několik faktorů, které zvyšují pravděpodobnost vzniku opacity rohovky. Patří k nim nedostatek vitaminu A, spalničky a virové infekce, včetně očního herpesu, herpes zoster nebo šindelů a konjunktivitida nebo růžové oko. Poškození zraku z chemikálie nebo z něčeho, co zasáhne nebo zasáhne oko, nebo příliš dlouhé kontaktní čočky nebo v noci, může také zvýšit šanci člověka.

Pokud je podezření na opacitu rohovky, lékař použije štěrbinovou lampu, která zaostří velmi jasné světlo do štěrbiny, aby prozkoumala četné struktury oka. Pomocí lupy a očních kapek, které rozšiřují žáky a otupí oko, doktor dokáže zkontrolovat cizí tělo a zjizvení rohovky. Ve většině případů může být opacita rohovky ošetřena lékařem s perorálními léky nebo steroidními a antibiotickými očními kapkami. Pro závažnější zjizvení se laserová operace používá k odstranění zjizvení z povrchu rohovky. V nejtěžších případech může být potřeba transplantace rohovky.

Aby se snížilo riziko opacity rohovky, nositelé kontaktních čoček by měli dodržovat pokyny stanovené pro použití a péči o jejich čočky. Jednotlivci by měli nosit ochranu očí, kdykoli hrozí nebezpečí zranění očí. Všechny oční infekce by měly dostat okamžitou pozornost a lékař by měl být konzultován kdykoli někdo trpí zranění zraku.